Митці створили проєкт про творення і пошук в собі Різдва

У галереї «Дзиґа» відкрився аудіовізуальний проєкт «ПереТворення». Над ним працювало четверо митців – Ольга Кравченко, Марія Онещак, Олесь Коваль і Олеся Правдивець.

«Перетворення - це занурення у дійство Різдва, у час, коли відбувається єднання Неба і Землі. У цьому процесі виникає відчуття Творця у собі, знаходяться відповіді про початок і вічність, світло і тіні, виникає розуміння про перетікання одного в друге, перетворення, які продовжують життя», зазначають організатори проєкту.

Шукаючи своє Різдво і себе у Різдві четверо митців промовляють мовою співу та живопису. Сім прадавніх колядок зазвучали по новому, голосом Марії Онещак та електронними експериментами від Олеся Коваля. Ці мелодійні прадавні твори відкривають цілий всесвіт та стають натхненням до творення нового їх звучання.

Сім картин, створених художницею Олею Кравченко, інспіровані текстами та мелодіями цих коляд. Картини, мальовані прадавньою технікою темперного живопису в кольорах, які стали початком мільйонів відтінків, з яких починалося мистецтво: білий - крейда, теракота - глина і чорний - вугілля, є відображенням та переосмисленням різночасових вірувань наших предків, які нашаровуючись, збереглися у колядах.

Весь творчий процес своїм пильним оком документувала Олеся Правдивець, авторка відеоарту для проєкту.

Кожна картина має QR-код, який перетворюється у пісню в смартфоні. Тому організатори радять відвідувачам під час огляду експозиції мати із собою персональні навушники.

Оглянути «ПереТворення» в галереї «Дзиґа» можна до 19 січня.