Президент обговорив євроінтеграцію Асоційованого тріо із главою Європейської ради

Під час робочого візиту до Грузії Володимир Зеленський зустрівся з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем.

Як повідомила пресслужба ОП, президенти обговорили підготовку до саміту Україна – Європейський Союз, який заплановано на жовтень цього року.

Глава Української держави подякував президенту Євроради за підтримку в проведенні першої зустрічі в форматі «ЄС + Асоційоване тріо» та готовність сприяти подальшому зближенню асоційованих партнерів з ЄС.

«Дуже важливо, що ви були присутні на цій зустрічі. Наші народи заслуговують на європейську перспективу, враховуючи, зокрема, те, що обсяг зобов’язань наших трьох держав за угодами про асоціацію можна порівняти із зобов’язаннями нинішніх країн – кандидатів на членство в ЄС», – зазначив президент України.

Також Володимир Зеленський запропонував розглянути низку ініціатив для розвитку практичної співпраці між державами «Асоційованого тріо» та ЄС, які мали б користь як для громадян, так і для бізнесу. Зокрема, це стосується реалізації спільних інфраструктурних проектів, взаємодії у сфері транспорту, енергетики, охорони здоров’я, безпеки та оборони, цифрового ринку й торгівлі.