9 травня в Дніпропетровську - під різними партійними прапорами та символікою

Святкування Дня Перемоги у Дніпропетровську цього року відбувалося толерантно.

Ще напередодні новий губернатор Валентин Резніченко закликав представників усіх політичних сил відзначити ювілейну дату мирно та спокійно. На охорону громадського порядку було відряджено півтори тисячі працівників міліції.

До Меморіалу Слави представники політичних партій прийшли під різними партійними прапорами та символікою.

Зокрема, під червоними прапорами з’явились комуністи на чолі із своїм  лідером, депутатом Дніпропетровської облради Сергієм Храповим. З аналогічною символікою з’явились і активісти Союзу радянських офіцерів, які ще рік тому виходили на мітинги під російським триколором.

Прості люди, що прийшли цілими родинами вшанувати пам'ять загиблих, мали різноманітну символіку. Серед присутніх були ті, у кого на грудях були жовто-блакитні стрічки, а також з «квітки памяті» - червоні маки. Багато людей було й  з георгіївськими стрічками, причому серед них немало молоді. Георгіївські стрічки разом з іншої символікою у натовпі продавали спритні торговці.

Найбільшу увагу привернули колони «Опозиційного блоку» та його політичних супротивників з команди екс-губернатора І.Коломойського. Обласний лідер «Опоблоку» Олександр Вілкул прийшов на чолі колони, яку назвали «Маршем пам'яті». Ця традиція у Дніпропетровську була започаткована кілька років тому. Учасники ходи тримали в руках портрети родичів, які воювали під час Другої світової війни. Цього разу «Марш пам’яті» охороняли молодики спортивної статури.

Представники команди Коломойського на чолі з Борисом Філатовим і Геннадієм Корбаном прийшли до пам’ятника Слави маршем разом з воїнами АТО. Вони поклали квіти до «Вічного вогню». В акції взяли участь бійці батальйонів «Кривбас», «Січ» та «Айдар» під бойовими знаменами. Міліція притримала рух цієї колони, доки не пішла колонна Союзу радянських офіцерів. «Я не дозволю, аби «свято зі сльозами на очах»  присвоїли собі усілякі проходимці від колишньої влади. Ми повинні вшанувати пам'ять загиблих без політичних лозунгів, гідно», - сказав народний депутат України Борис Філатов. У свою чергу, куратор батальйону «Кривбас» Микола Колесник зазначив, що незабаром Україна буде мати власний День Перемоги – після закінчення війни на сході.

До речі, після урочистого покладання квітів до «вічного вогню» колонна «Опозиційного блоку» рушила на Фестивальний причал, що знаходиться на березі Дніпра. Керівники блоку пообіцяли городянам естрадний концерт, виставку військової техніки та «солдатську кашу».

На здивування представників міської влади весь причал було заставлено синіми партійними наметами з прапорами «Опоблоку», що залишились з парламентських виборів. Хоча, за словами депутатів міськради, за попередньою домовленістю місця для святкування на причалі обіцяли всім охочим. «Домовленості з регіоналами не варті паперу, на якому вони підписані», - відзначив у своєму пості в мережі «Фейсбук» виконувач обов’язків керівника апарату міськвиконкому Вадим Шебанов.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ

Фото з мережі фейсбук