Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Україна активно нарощує виробництво сучасної зброї різних видів, - Камишін

12 декабря, 17:21
Фото Генеральний штаб ЗСУ
Україна активно нарощує виробництво сучасної зброї різних видів, що становить вагому частку в міжнародній співпраці нашої держави. Про це заявив радник Президента України Олександр Камишін на 7-му Німецько-українському бізнес-форумі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Виступаючи на панелі, присвяченій оборонній промисловості, Камишін нагадав: коли почалася війна, Україні довелося воювати переважно зброєю радянського зразка, яка була на складах. Але наразі наша країна може виробляти не лише дрони, а й фактично всі види конвенційних озброєнь.

«Цього року в Україні буде вироблено втричі більше зброї, яку держава може профінансувати. Наступного року паритет буде приблизно такий самий, але ринковий обсяг сягне 30 млрд доларів», - сказав він.

Радник Президента висловив переконання, що оборонна галузь буде залишатися стратегічною в українському-німецькому співробітництві. За його словами,  Україна і ФРН провели вже шість двосторонніх заходів, присвячених оборонпрому.

«Україна допомагає і німецькій промисловості стати сильнішою, а наразі закладається база майбутньої співпраці після завершення війни Перемогою України», - зазначив Камишін.

Він також поінформував, що вже с перших місяців наступного року почне працювати українсько-німецька програма під егідою новоствореного Міністерства єдності щодо повернення українців на батьківщину, де вони зможуть бути задіяними, зокрема, на об’єктах оборонної промисловості.

Після завершення панельної дискусії Камишін повідомив журналістам, що сьогодні в Україні понад 200 виробників дронів виробляють продукт, який нищить ворога в повітрі, на землі та на морі.

«На сьогоднішній день у нас є хороші рішення як по тактичних дронах, які працюють в оперативній глибіні, так і у стратегічному класі. Минулого року в нас фактично з’явилося рішення, якими ми долітаємо до Росії та вражаємо ворожі цілі на різній глибіні до 2 тисяч кілометрів. Це продукт, який з’явився в Україні - розроблений і вироблений в Україні. Сьогодні більше десяти компаній мають такі продукти, це не тільки одна компанія», - розповів радник глави держави.

Він також згадав розробки дронів, які можуть перехоплювати «Шахеди». Та повідомив, що найближчими днями відбудеться «технологічна Ставка», на якій Президенту представлять рішення та напрацювання. Така техніка вже використовується, але з часом, запевнив Камишін, про неї «почують».

Отже, за його словами, і в спектрі виробів - від FPV-дронів до стратегічного рівня «діпстрайків», - і в кількості (цього року вже виконано поставлене Президентом завдання виробити в Україні 1 млн дронів) є хороші результати. Головною ж проблемою зараз, зазначив Камишін, є те, як дати контракти всім цим виробникам, - адже всі вони можуть і хочуть виробляти більше, у всіх класах.

Як повідомлялось, 7-й Німецько-український бізнес-форум відбувся в Берліні 11 грудня за участі прем’єр-міністрів обох країн.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать