Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У НАТО закликали дати Україні ракети дальністю понад 5000 км, такі як Tomahawk

26 ноября, 12:23

 

Парламентська асамблея Північноатлантичного Альянсу ухвалила резолюцію із закликом ще більше підтримати Україну. Зокрема, документ закликає членів НАТО надати Україні ракети середньої дальності, здатні бити на відстань 1000-5500 кілометрів.

Про це йдеться в резолюції ПА НАТО, а також пише народний депутат і голова української делегації Єгор Чернєв.

Як зазначається у тексті документа, пропонують "надати Україні всі засоби, зокрема ракети середньої дальності, для захисту та стримування подальшої агресії" росії.

Зі слів Чернєва, маються на увазі ракети дальністю 1000-5500 кілометрів, які можуть завдавати ударів на стратегічну глибину противника. Такими, зокрема, є ракети Tomahawk.

"Українській делегації вдалося переконати західних колег підтримати мою пропозицію і включити цей пункт до резолюції чергової сесії Асамблеї", — сказав депутат.

Парламентар пояснив, що цей пункт у резолюції "створює юридичне підґрунтя"для рішення країн-членів НАТО про передачу таких ракет.

Окрім того, в тексті резолюції закликали:

  • активізувати "політичні та практичні зусилля" для "якнайшвидшого" запрошення України в НАТО, 
  • підтримувати План перемогипрезидента України Володимира Зеленського та "формулу миру",
  • "залишатися вірними принципу "нічого про Україну без України"".

Раніше New York Times із посиланням на високопосадовців США писало, що Зеленський у секретній частині свого Плану перемоги запросив у союзників далекобійні ракети Tomahawk.

За даними журналістів, ця секретна частина стосувалася третього пункту Плану перемоги, що зосереджений на розміщенні в Україні "пакета неядерного стримування". Саме в межах цього пункту Україна нібито просить "томагавки".

Сам президент потім підтвердив, що це була конфіденційна інформація між Києвом та Білим домом. Він обуривсячерез те, що ЗМІ розкрили її.

"Це була конфіденційна інформація між Україною та Білим домом. Як зрозуміти ці повідомлення? Отже, це означає, що між партнерами немає нічого конфіденційного", — наголосив він.  

 

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать