Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Спільна підтримка союзниками України матиме ключове значення у найближчу зиму - Рютте

13 ноября, 21:49
Фото nato.int
Спільна підтримка союзниками України у найближчу зиму і в подальшій перспективі матиме "ключове значення". Про це під час брифінгу для ЗМІ з главою польського уряду Дональдом Туском заявив у середу у Варшаві генеральний секретат НАТО Марк Рютте, передає кореспондент Укрінформу.

«Спільна підтримка України сьогодні має ключове значення як у найближчу зиму, так і в довгостроковій перспективі. Ця довгострокова допомога має весь час тривати і в цій справі треба зробити все можливе. Йдеться про те, щоб не втрачати територію, щоб стабілізувати фронт і повернути територію, яку захопила Росія»,- підкреслив Рютте.

Він нагадав, що північнокорейські солдати зараз перебувають у Росії і Москва за це платить КНДР.

«Путін платить за це не лише грошима, але й ракетними технологіями, які надаються Північній Кореї, що становить загрозу не лише для нас, а й для Південної Кореї, Японії та США», - підкреслив генсек НАТО.

Він додав, що російські воєнні зусилля підтримує Китай, зокрема у контексті постачання товарів подвійного призначення в обхід санкцій. За його словами, Росію підтримує також Іран, а гроші, які він за це отримує, дають змогу впливати на ситуацію на Близькому Сході.

«Тому Тихоокеанський і Євроатлантичний регіони - Європа, Північна Америка, весь Тихоокеанський регіон з Новою Зеландією, Австралією, Японією та Південною Кореєю - стають одним великим театром», - наголосив Рютте.

Він підкреслив, що необхідно посилювати оборонну промисловість країн НАТО.

Генсек НАТО також висловив сподівання, що буде реалізовано зобовʼязання щодо збереження допомоги для України на рівні 40 мільярдів євро на рік, як це було з початку вторгнення РФ в Україну.

Як повідомляв Укрінформ, віцепремʼєр-міністр - міністр національної оборони РП Владислав Косіняк-Камиш заявив, що Польща вестиме переговори із США та НАТО про розширення зони застосування «протиракетного щита» Північноатлантичного альянсу. Фото: PAP/EPA/OLIVIER MATTHYS

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать