Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

З 18 травня в Україні перевірятимуть військово облікові документи у певних категорій чоловіків

21 мая, 19:46

З 18 травня в Україні запроваджено перевірку військово-облікових документів серед чоловіків, особливо заброньованих, непридатних для служби, з трьома дітьми та чиї дружини служать у війську. Контроль здійснюється прикордонною службою відповідно до оновлених законодавчих актів про мобілізацію. Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі телемарафону, передає кореспондент УНН.

З набранням чинності змін до деяких законодавчих актів, в тому числі про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, ми з 18 травня почали перевіряти наявність військово-облікового документа з відповідною відміткою у певної категорії громадян, власне мова йде саме про чоловіків. З тими змінами про які я говорив, окремими пунктами визначено, що ця категорія громадян має мати при собі разом із паспортом і військово-обліковий документ та пред'явити його за вимогою у тому числі співробітниками прикордонної служби, як у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та у пунктах пропуску через кордон

- каже Демченко.

Щодо категорій у яких будуть перевіряти наявність військово-облікового документа, за словами речника разом з іншими документами, це стосується:

  • заброньованих чоловіків;
  • осіб які визнані непридатними для служби;
  • осіб, у яких на утриманні є троє і більше дітей віком до 18 років;
  • у чоловіків, у яких дружина проходить військову службу.

Також наявність цього документу буде перевірятись у громадян, які визначені у статті 23 закону Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Можу зазначити, що даний момент ми не перевіряємо наявність військово-облікового документу у осіб: з інвалідністю, у тих хто супроводжує осіб або дітей з інвалідністю, у тих хто здійснює перевезення гуманітарної допомоги, у водіїв, які здійснюють перевезення товарів та пасажирів, працівників залізниці, представників авіаційної або морської галузі

- додав він

Нагадаємо

В українському парламенті зареєстрований законопроєкт, що пропонує позбавити військкомати права розглядати справи про порушення військового обов'язку і накладати штрафи, передавши замість цього такі справи в суди.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать