Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ISW: війська рф хочуть перехопити ініціативу до виборів президента росії та посилюють наступи

10 декабря, 12:44

На сьогодні у складних погодних умовах російські загарбники посилюють наступи та намагаються перехопити ініціативу до президентських виборів у російській федерації: своєю чергою ЗСУ закріплюються на позиціях, де вони не ведуть контрнаступів.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Інститут вивчення війни (ISW).

Як вважають американські аналітики, російські війська, ймовірно, розпочали наступальні операції на багатьох ділянках фронту в період найскладніших погодних умов осінньо-зимового сезону. Оскільки вони намагаючись перехопити й утримати ініціативу до президентських виборів у росії, що відбудуться в березні 2024 року.

Як неодноразово зазначали українські військові, російські війська ведуть наступальні дії вздовж більшої частини лінії фронту в Україні, зокрема:

  • вздовж кордону Харківської та Луганської областей,

  • поблизу Бахмута та в напрямку Авдіївки,

  • здійснюють безперервні наземні атаки на заході Запорізької області.

Нинішні темпи бойових дій на всій лінії фронту в Україні загалом відповідають оцінці ISW. Російські війська намагаються повернути собі ініціативу на полі бойових дій щонайменше з середини листопада 2023 року.

Нещодавні офіційні заяви українських військових також свідчать про те, що російським військам вдалося перехопити ініціативу:

  • вздовж кордону Харківської та Луганської областей,

  • поблизу Бахмута,

  • вздовж напрямку Авдіївка-Донецьк.

Тоді як українські війська утримують ініціативу в ключових районах півдня України. Про це свідчать:

  • постійні українські контратаки на заході Запорізької області,

  • стійка, більша, ніж зазвичай, українська присутність на східному березі Херсонської області.

Аналітики припускають, що російське командування прагнуло викликати кульмінацію українського контрнаступу або переконатися, що українські сили не зможуть відновити його на початку цієї зими.

Однак хронологія подій свідчить про те, що Київ вирішив значно скоротити свої контрнаступальні операції з власної ініціативи ще до початку російських наступальних операцій.

В інституті зауважують, що залишається незрозумілим, чи створять нинішні російські наступальні операції умови для того, щоб російські війська змогли досягти оперативно значущих успіхів у найближчому майбутньому.

У той же час, згідно з аналітикою, російські війська не накопичуютьнезадіяні резерви для підготовки до більш масштабних зимових операцій.

Українські сили, навпаки, схоже, використовують цей період складних погодних умов і триваючих російських наступальних операцій для створення і зміцнення оборонних позицій на тих ділянках фронту, де вони не ведуть контрнаступальних операцій. Тим самим зберігаючи живу силу і ресурси для майбутніх наступів.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать