Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Підсумки засідання Ради Україна — НАТО: на наступний рік затвердили "амбітну" програму

29 ноября, 15:32

Ключовими темами першого засідання Ради Україна — НАТО на рівні міністрів закордонних справ країн Альянсу стали — нарощування виробництва зброї та боєприпасів, ситуація на фронті російсько-української війни, обговорення кроків, які потрібні для вступу України до НАТО.

Про це пише Рубрика, посилаючись напресслужбу українського МЗС, спільну заяву генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

Нагадаємо, що 29 листопада в Бельгії, Брюсселі, відбулося перше засідання Ради Україна — НАТО на рівні міністрів закордонних справ країн Альянсу.

Як відомо, Україну на засіданні представляв Дмитро Кулеба. Він подякував генсеку Альянсу Єнсу Столтенбергу за визнання досягнень України на полі бою.

Очільник українського МЗС підкреслив, що одна з ключових тем у співпраці з Альянсом — об'єднання оборонних індустрій та нарощування виробництва озброєння.

"Перемога України в інтересах не лише нашої держави, а й всієї євроатлантичної спільноти. Щоб забезпечити стійкість оборонні індустрії мають наростити виробництво, об'єднатися і працювати як один цілісний механізм", — підкреслив міністр.

Своєю чергою Столтенберг заявив:

"Всі члени Альянсу згодні з тим, що Україна стане членом НАТО. І зараз нам потрібно обговорити шлях вперед, зусилля з реформування і те, як НАТО може підтримати вас у впровадженні цих реформ".

Генсек Альянсу додав, що на першій зустрічі у такому форматі 29 листопада глави МЗС обговорять, як можнапідтримати Україну на шляху до членства в НАТО.

Також розглянуть нагальні потреби України, ситуацію на полі бою. Столтенберг наголосив, що не варто недооцінювати силу росії. Та додав, що перемога України у війні — в інтересах безпеки всього Альянсу.

"У політичному плані Росія втрачає вплив у ближньому зарубіжжі, не лише в Україні, а й на Кавказі та в Центральній Азії. РФ також стає набагато більш залежною від Китаю. З року в рік Москва закладає своє майбутнє перед Пекіном", підкреслив очіник НАТО.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать