Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

9 листопада Kharkiv Music Fest представить у Києві молодого іспано-німецького диригента Рока Фаргаса

06 ноября, 18:51

Цей концерт, підготовлений KharkivMusiсFestом спільно із Національною філармонією України, – можна сміливо називати вечором гучних прем’єр: перший виступ в Україні молодого диригента Рока Фаргаса із Національним ансамблем солістів «Київська камерата», прем’єра твору сучасного композитора Дмитра Малого та «Медитацій» Валентина Бібіка, які тривалий час не виконувалися в Україні.

       «Час чує нас» – написав відомий стріт-артист Гамлет Зіньківський на одному із зруйнованих будинків Харкова в перші дні повномасштабного вторгнення 2022 року. Але важливо також відчувати пульсації історії. Саме про це – програма, підготовлена фестивалем KharkivMusiсFest у співпраці з Національним ансамблем солістів «Київська камерата» та диригентом Роком Фаргасом, – розповідає ведуча концерту, програмна директорка фестивалю Юлія Ніколаєвська. – Основою програми є твори українських композиторів Валентина Бібіка й Дмитра Малого, кожен з яких по-своєму чує час».

        Спеціально для концерту наново набрана партитура і голоси «Медитацій» Валентина Бібіка, твору, який тривалий час не виконувався в Україні, що уможливлювало його подальше сценічне життя. Сольна партія твору Бібіка завершується на клавесині, прозорий звук якого немов відраховує хвилини людського життя.

       Спеціально для ансамблю солістів «Київська камерата» Дмитро Малий зробив окрему версію своєї Пасакалії «Остання пісня янгола» для камерного оркестру, тож це буде прем’єра твору. Твір завершений у Харкові у 2022 році, й це музика про вічний смуток від неможливості дотику до нескінченного, образ надії та віри у майбутнє.

       Обидва композитори-сучасники Бела Барток та Мануель де Фалья – мають вражаючу схожість у пристрасності, з якою досліджували народну музику своїх країн й в тому, що були змушені покинути їх через Другу світову війну та громадянську війну в Іспанії відповідно. Попри це, «Румунські танці» Бартока сповнені гумору й винахідливості, а El Amor Brujo Мануеля де Фальї – твір, що зосереджений на мирі, красі й правді.

       «За моїм відчуттям «Прощальна» симфонія Гайдна в програмі служить гострим нагадуванням про важливість визнання благополуччя тих, хто служить у складних умовах, – коментує диригент Рок Фаргас. – Її заключний спокій у мажорі нагадує всім, що надія є завжди, навіть у найтемніші хвилини».

       Рок Фаргас буде вперше не тільки диригувати в Україні, але й взагалі вперше відвідає нашу країну: «Мені надзвичайно шкода, що мій перший візит до України відбудеться в цей важкий для вас час, – ділиться Рок Фаргас. – Звичайно, вам потрібна зброя. Але я вірю і в те, що в час війни потрібна і культура, музика, бо це дає людям відчуття повноцінного життя».

       Солістом концерту є Максим Шадько – щиро закоханий в творчість Валентина Бібіка, лауреат багатьох міжнародних конкурсів. Максим презентує авторські концептуальні програми неодноразово виступав як соліст разом із Національним симфонічним оркестром України, Харківським філармонічним оркестром, Молодіжним симфонічним оркестром «Слобожанський». З 2023 року –  соліст Національної філармонії України.

Організатором події виступив благодійний фонд «Толока», KharkivMusiсFest та Національна філармонія України. Концерт «Медитація в часі» відбудеться за підтримки Goethe-Institut Ukraine.

Довідкова інформація:

Рок Фаргас родом з Барселони, вивчав музику в Кембридзькому університеті, де почав диригувати симфонічним оркестром. Здобув ступінь магістра з історичного виконавства та оркестрового диригування в Королівській академії музики в Лондоні. Зараз Рок є студентом класу оркестрового диригування у Вищій школі музики Франца Ліста у Веймарі. З квітня 2023 року Фаргас є стипендіатом Forum Dirigieren des Deutschen Musikrates у Німеччині. Рок диригував такими оркестрами, як симфонічний оркестр Єнської філармонії, оркестром Ангальтського театру Дессау, Державної капели Веймара, Філармонії Південної Вестфалії, Тюринзької філармонії, Градецької філармонії, Cardiff Sinfonietta, Філармонії в місті Русе, Софійської філармонії та Оркестром Vigo 430.

Крім виступів у Європі, нещодавно Рок виконав прем’єру шести композицій у Нью-Йорку, диригуючи проєктом сучасної музики, спільним з Hochschule für Musik Franz Liszt Weimar та Манхеттенською школою музики, а також диригував іспанською сарсуелою «El Trust de los Tenorios» Хосе Серрано в Королівському оперному театрі Мумбаї, Індія.

9 листопада Рок Фаргас вперше виступить в Україні.

KharkivMusicFest – один із найочікуваніших музичних фестивалів міста. Цього року фестиваль розпочався 13 квітня та закінчився 30 червня. Відмінною рисою програми фестивалю 2023 року стало те, що у програмі фестивалю переважно звучали українські імена як музикантів, так і композиторів. Окрім музичної програми на харків’ян щорічно чекають концерти експериментальної та освітньої програми та візитівка фестивалю – розфарбовані піаніно.

Організатор фестивалю: фонд громади Харкова «Толока».

Сайт фестивалю https://kharkivmusicfest.com

Контакт інформація:

Ірина Пелипко,

PR-директорка

KharkivMuscFest

097-93-88-77-2

[email protected]

 

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать