Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Рада б душа у Європу. Та «азіатські» гріхи поки що не пускають...

25 ноября, 00:00

Учора ж у Києві відкрилося друге засідання комітету із міжпарламентської співпраці, на якому міністр закордонних справ України Борис Тарасюк зазначив, що «європейська ідея поступово стає українською національною ідеєю, чинником, що консолідує українське суспільство». Тарасюк повідомив, що згідно із соціологічними опитуваннями, близько 80% населення висловлюється на користь членства України в Європейському Союзі. За словами Тарасюка, повідомляє Інтерфакс, для України «небайдуже», якою буде відповідь ЄС на стратегічне ключове питання в європейській політиці України — чи визнає ЄС за Україною перспективу членства в цій організації». На думку міністра, «цей позитивний сигнал з боку ЄС буде хорошим стимулом для подальшого економічного і демократичного розвитку України».

А позавчора на експертному обговоренні теми «Стратегія ЄС щодо України: крок до інтеграції чи тільки до продовження партнерства?» було навіть повідомлено орієнтовну дату, коли в Україні повинні бути створені необхідні умови для вступу країни до ЄС. На думку заступника голови Національного агентства України з питань розвитку і європейської інтеграції Олександра Бродського, це має статися 2007 року.

Сказано, справді, було чимало корисного, цікавого, (якби ж стільки було зроблено) — лишається лише почекати. Зовсім трохи. До 10 грудня. Якщо ж сподівання наші не виправдаються, то звинувачувати маємо в першу чергу себе...

ЗАПИТАННЯ «Дня»

Які перспективи України щодо членства в Європейському Союзі?

Борис ГУДИМА, Представник України при Європейському Союзі в Брюсселі:

— Саме зараз ще важко сказати, якими будуть кроки Європейського Союзу стосовно України, позаяк всі в очікуванні прийняття 10-11 грудня стратегії ЄС-Україна, в якій і буде обумовлено ті засади, котрими керуватиметься Велика Європа щодо України. Чи буде в цьому документі стаття, в якій йшлося б, принаймні, про асоційоване членство України в Євросоюзі, покаже час. Говорячи ж про перспективи такої стратегії в цілому, то вже сьогодні з упевненістю можна сказати, що такі перспективи з'являться. Зокрема — в сфері економіки, безпеки, культури, науки і техніки. Якою мірою все це втілюватиметься, звичайно, залежить і від України. Ні для кого не секрет, що нині головним гальмом, яке відтягує Україну від бажаного членства, лишається складна економічна ситуація. Хоча варто зауважити, що деякі країни за своїми показниками суттєво відстають навіть від нас. Ми ж у принципі поки що не говоримо про те, щоб нам дозволили увійти до ЄС прямо сьогодні або ж завтра. Наразі наша держава прагне лише права на цей вступ, а також офіційного визнання й підтримки проєвропейських настроїв України. Якщо таке право країни ЄС нам нададуть, тоді вже все залежатиме від нас і від нашого динамічного реформування.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать