Коротко / Панорама дня
За що платимо жекам?
Антимонопольний комітет України наполягає на введенні єдиного порядку перерахунків за неякісні житлово-комунальні послуги. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу АМК, через відсутність нормативно врегульованого порядку перерахунків деякі споживачі платять за неякісні послуги як за якісні, а окремі житлово-комунальні підприємства з власної ініціативи не проводять відповідних перерахунків взагалі або проводять частково. За словами голови АМК України Олексія Костусєва, «відсутність єдиного загальнодержавного порядку здійснення перерахунків є однією з головних проблем житлово-комунальної сфери». «Ми наполягаємо на впровадженні звірок і перерахунків населенню після закінчення опалювального сезону, введенні автоматизованих систем контролю та фіксації якісних і кількісних параметрів послуг», — сказав він. Внаслідок роботи АМК найбільші перерахунки за ненадані або неякісні житлово-комунальні послуги здійснені в Криму, Донецькій, Дніпропетровській та Одеській областях. Зокрема, лише в Одеській області споживачам перераховано понад 20 млн. грн. Загалом у 2005 році органи АМК довели до логічного завершення понад 60 справ у сфері ЖКГ, порушники притягнуті до відповідальності. Органам місцевого самоврядування надано понад 90 обов’язкових до розгляду рекомендацій. В АМК також зазначають, що за сприяння комітету в 2005 році житлово-комунальні підприємства шляхом перерахунків повернули населенню понад 190 млн. грн. Водночас, за результатами дослідження АМК, монополісти у сфері житлово-комунального господарства продовжують стягувати зі споживачів плату за неякісні та надані в неповному обсязі послуги теплопостачання, водопостачання та водовідведення.
Аварія на «Деміївській». Хто винний?
Київський міський голова Олександр Омельченко допускає, що причиною аварії на будівництві станції метро «Деміївська» могли стати інженерні прорахунки, повідомляє Інтерфакс-Україна. Мер столиці зазначив, що на будівництві станції склалася складна ситуація, і сьогодні там працює компетентна комісія із залученням академічних інститутів. За його словами, фахівці «сходяться на компромісі, що могло відбутися промерзання ґрунту, заповненого пульпою, що дає право думати, що міг бути вибух, який буває при замерзанні води, вміщеної в посудину». О. Омельченко вважає, що «в кожній аварії треба шукати інженерний прорахунок». Міський голова наголосив, що інженери повинні передбачати промерзання ґрунту за найнижчої температури. У Києві за нормативами таке промерзання становить 1,2 метра. О. Омельченко зазначив, що додаткові витрати, що виникають у зв’язку з аварією, повинні лягати не на міський бюджет, а на замовника й підрядчика, які «працюють на повному госпрозрахунку». За його словами, рух транспорту на Московській площі повністю відновлять через кілька днів. Нагадаємо, 28 січня з незрозумілих причин стіна майбутнього тунелю метро розлетілася на частини, а у виниклу безодню звалився підйомний кран із кранівником. У результаті постраждала не тільки майбутня станція метро, а й жителі Голосіївського району, які залишилися без води, каналізації, тепла, телефону, кабельного телебачення й інтернету.
Воскові вожді
Вожді революції втілені поки що у воску (а не в камені). Тимошенко піднімає руку вгору, втілюючи революційний підйом. А Ющенко тримає руку на серці, символізуючи милосердя. Через рік ті самі жести сприймаються трохи інакше. Юлія Володимирівна з тим же пафосом проголошує культ власної особистості. А президент, дивлячись на ентузіазм конкурентки, хапається за серце. Неспроста Олег Рибачук (не восковий) так стурбовано дивиться на патрона. Віск — матеріал делікатний.
Київ і Бухарест вирішуватимуть «чутливі» питання
Президент Румунії Траян Бесеску прибув до України з дводенним офіційним візитом. Т. Бесеску зустрівся з Президентом України Віктором Ющенком. Лідери двох країн провели зустріч у вузькому колі, після завершення якої під їхнім головуванням пройшли українсько-румунські переговори в розширеному складі. Напередодні візиту румунського лідера В. Ющенко заявив у інтерв’ю Національній телекомпанії Румунії, що українсько-румунська президентська комісія «Бесеску — Ющенко» працюватиме над «чутливими» питаннями міждержавних відносин і деякими темами регіональної політики. Серед цих питань він назвав відновлення Україною глибоководного судноплавного ходу Дунай — Чорне море, делімітацію континентального шельфу, ситуацію з винятковими економічними зонами обох країн у Чорному морі.
Грузія звинуватила Росію в геноциді
Грузинський представник в ООН Реваз Адамія запропонував змінити російських миротворців в Абхазії на міжнародних, заразом звинувативши Росію в геноциді грузинського населення невизнаної республіки на початку 90-х. Абхазія заявляє про неприйнятність зміни формату миротворчої операції. Виступаючи на прес-конференції в Нью-Йорку, Адамія заявив, що Росія більше не підтримує територіальну цілісність Грузії. Як ознаки цього він назвав прийняте за наполяганням Росії рішення Ради Безпеки продовжити мандат спостерігачів ООН на два місяці, а не на півроку, як пропонував Генеральний секретар ООН. Він також поклав на Росію відповідальність за наслідки грузинсько-абхазького конфлікту на початку 90-х, внаслідок якого, за його даними, Абхазію покинули понад 300 тисяч етнічних грузинів, а близько 10 тисяч осіб було вбито. «Я впевнений, що там був геноцид й етнічні чистки», — заявив Адамія, згідно Ассошейтед Пресс.
Редактора звільнено за карикатури
Головного редактора французької газети «Франс суар», яка передрукувала з данської газети серію карикатур пророка Магомета, що викликала бурю протестів у мусульманському світі, звільнено з посади. Власник газети Рамон Лаках заявив про звільнення головного редактора газети Жака Лефрана «на знак поваги до глибоких вірувань і переконань кожної людини». Карикатури були вперше опубліковані у вересні минулого року в данській газеті «Юлландс-постен». На одній із них пророк Магомет каже бомбісту-смертнику, що в раю вже не залишилося незайманих дівчат. Реакцією на появу карикатур на сторінках газети став бойкот данських товарів у багатьох мусульманських країнах. Багато інших європейських газет опублікували серію карикатур на пророка Магомета на знак солідарності з данськими колегами, які розмістили на шпальтах свого видання скандальні малюнки першими. Видання пояснили свій крок бажанням продемонструвати, що у світському демократичному суспільстві немає місця «релігійним догмам».
Катастрофи забрали життя 100 тисяч осіб
У 2005 році природні катастрофи забрали життя 92 тисяч осіб і нанесли збиток іще 157 мільйонам. Ці дані були опубліковані підрозділом ООН — секретаріатом Міжнародної організації стратегії зменшення наслідків стихійних лих. У порівнянні з рівнем 2004 року, стихійних лих стало більше (305 у 2004 році та 360 — у 2005-му). Число жертв помітно зменшилося — в 2004 році їх було 244,5 тис. (переважно, це були жертви азіатського цунамі). Водночас, на сім мільйонів стало більше людей, на життя яких безпосередньо вплинув природний катаклізм. Збиток, нанесений стихійними лихами в 2005 році, досяг 9 млрд. (,9 млрд. роком раніше).
Выпуск газеты №:
№15, (2006)Section
Панорама «Дня»