Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Пенсійний... покер-клуб

Літні вінничани знайшли свій спосіб тренувати пам’ять
30 вересня, 10:11

Підопічні Територіального центру соціального обслуговування ніколи не нудьгують: сітки для військових виплітають, маски шиють, кіномистецтво та сучасні ІТ-технології вивчають. Тепер пенсіонери мають ще одне корисне заняття: на вихідних збираються у парку, щоб пограти у покер. Головний принцип гри — зібрати кращу, ніж у суперника, комбінацію карт і виграти банк. Гра допомагає старшому поколінню не лише урізноманітнити життя, а й зберегти здоров’я. Як відзначає тренер з покеру Олександр ПУСТОВІТ, літні люди часто страждають забудькуватістю, а саме ця гра розвиває і підтримує форму так, як і вивчення іноземної мови. Тобто дозволяє пенсіонерам тренувати пам’ять.

«Більярд і покер у радянські часи вважалися буржуазними. Тому покер у нас мало відомий для загалу, — розповідає Олександр Олександрович. — Я навчаю людей «Техаському покеру». Це така гра, де всі можуть виграти. Вона дуже демократична. І не все залежить від людини, більше від удачі. От цей «Техаський покер» — у нього грає весь світ. Здається, що він дуже простий. Всього по дві карти. Але складність в простоті. І всі чекають, що саме сьогодні буде його удача... На гроші не ставимо. Так, для інтересу по десять копійок. Аби була якась відповідальність щось виграти. Це додає азарту і драйву».

Сам 69-річний тренер навчився грати у покер за кордоном. Не одне десятиліття він пропрацював гранувальником алмазів і діамантів. За місяць через його руки проходили різні дорогоцінні каміння. Саме робота і познайомила чоловіка з покером. У силу своєї посади він побував у 30 країнах світу. А там у покер грали всі. Тому довелося навчитися, щоб тримати марку і гідно представляти своє підприємство.

«Серед вінницьких пенсіонерів охочих записатися у покер-клуб багато. За останній місяць нарахували понад 80 охочих. Я тренувати можу лише дві групи по 12 пенсіонерів, не більше. Решта поки в черзі, бо на всіх не вистачить приміщення, як похолодає, — продовжує Олександр Олександрович. — Навчання проводжу на безоплатній основі, адже це час у задоволення. Більшість відвідувачів — це жінки, а вони дуже азартні і швидко вчаться. Буває, що придумуємо бажання. Хто програв, з того тортик і чай».

Загалом Територіальний центр соціального обслуговування організовує для своїх відвідувачів різні гуртки, у яких вони можуть проводити дозвілля з цікавістю та користю. Особливою популярністю користуються заняття з фізичної культури, особливо скандинавська хода, а також велоспорт. Як писав «День» https://day.kyiv.ua/uk/news/120620-u-vinnyci-pensioneriv-vchat-katatys-na-velosypedah-fotoreportazh цього літа підопічні центру реалізували проєкт «Старість в радість — залишаймося активними і після 60», який мав на меті навчити пенсіонерів користуватися велосипедним сервісом Nextbike та спонукати їх до використання велосипеду у повсякденному житті. У серпні 2020 року Терцентр звернувся до Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ з благодійним листом щодо придбання 5 велосипедів для відвідувачів відділення денного перебування з метою продовження занять по їзді на велосипедах. Нещодавно організація отримала 5 рожевих велосипедів з корзинами для своїх підопічних. Відтак велосипедистів у місті побільшає.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати