Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Хірург Юрій ПЕТРЯЄВ: «Я ЦЕ зробив...»

07 листопада, 00:00

Вівторок, 27 жовтня 1998 року, увійде в історію запорізької медицини. На базі

4-го пологового будинку головлікар, хірург-гінеколог Юрій Петряєв уперше в Запоріжжі зробив операцію для зміни статі.

Божою милістю маючи золоті руки й тверезий, ощадливий розум, Петряєв декілька років тому, також уперше в місті, зробив перші операції за умови аплазії (відсутності) піхви, відтворюючи в жінок із живої тканини цей статевий орган, яким їх обділила природа. І ось новий крок у розвитку хірургічної практики в нашому місті.

...Пізній телефонний дзвінок мені додому. Знайомий голос Юрія Федоровича, який розказав про факт, що відбувся. Інша справа, коли це робиться мало не «на потоці» десь за кордоном або у стольному Києві. А тут — у нас! У звичайних умовах операційної звичайного пологового будинку. Ми зустрілися з Юрієм Федоровичем, бачили пацієнта, який став тепер пацієнткою.

Передусім лікар повів нас у палату до пацієнтки, яка, побачивши фотокореспондента, суто по-жіночому спитала: «Мені що, зачесатися?» Чесно кажучи, з етичних міркувань, ми не мали намір її фотографувати. Але Світлана — так представилася прооперована — розказала, що за довгі роки своїх поневірянь вона вже звикла до загальної, передусім професійної медичної уваги до своєї персони. Студентам її показували просто як найрідкісніший експонат.

Юрій Федорович поцікавився самопочуттям прооперованої, яка недавно опритомніла. Розказав, що вона має не просто видужати після найскладнішого хірургічного втручання, але має пройти тривалу психологічну адаптацію та реабілітацію. Тоді Світлана зможе вважати себе повноцінною (хоча б зовні) жінкою.

Після знайомства з пацієнткою Юрій Федорович уже в своєму кабінеті розказав нам подробиці:

— До нас звернулася

28-річна пацієнтка, яка за паспортними даними та зовні є жінкою. Під час дослідження ми виявили, що в неї були недорозвинені чоловічі статеві органи. Було проведено дослідження крові на статевий хроматин, що показало: вона — чоловік.

Вирішено було зробити операцію, яка тривала декілька годин і полягала у видаленні чоловічих статевих органів, відтворюванні штучної піхви...

У світовій літературі описано близько двох випадків, коли доводилося міняти статеву орієнтацію із чоловічої на жіночу за бажанням самих пацієнтів, коли була подібна природжена аномалія. До речі, виникають подібні відхилення на 6—7-му тижні внутріутробного розвитку плоду, і зумовлені вони генетичною неспроможністю організму. У головному мозку кожної людини закладено домінанту. У нашої пацієнтки, незважаючи на зовнішні й внутрішні ознаки чоловічого начала, домінувало все-таки жіноче начало. Вона відчувала себе жінкою, і ми подарували їй радість подальшого нормального життя.

З МЕДИЧНОЇ СТАТИСТИКИ

Більше, ніж 10 років хірург Юрій Петряєв, коли мали місце нечасті випадки аплазії (немає матки і піхви), робить складні операції для створення цих важливих статевих органів у пацієнток.

Прооперовано вже 12 жінок, 10 з яких — мешканки Запоріжжя. Нині всі вони під наглядом лікарів, створили нормальні сім’ї й живуть повноцінним життям.

№214 07.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати