Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Нестерпна справедливість Чучхе

і «русского мира»
31 серпня, 19:43
МАЛЮНОК ВІКТОРА БОГОРАДА

Видворення за межі України співробітниці Першого каналу Анни Курбатової викликало гнівний осуд з боку представників ОБСЄ. Міжнародна федерація журналістів заявила, що вона дуже уважно стежить за тим, що відбувається. Судячи з тону заяви, МФЖ теж не подобаються дії України. Найбільш розгорнуто причини свого обурення пояснив глава Ради з прав людини при Путині Михайло Федотов. Виявляється, якби Курбатову вигнали за порушення міграційних правил, то у Федотова до України претензій не було б. А оскільки співробітницю видворили через претензії до сенсу її професійної діяльності — а це, дійсно, так, СБУ заявляє, що діяльність Курбатової шкодить Україні — то Федотов вбачає в цьому грубе порушення свободи слова і вимагає, аби Україна негайно виправилася.

Можна, звичайно, вважати, що приклад Юліуса Штрейхера, повішеного за вироком Нюрнберзького трибуналу саме за його професійну діяльність, у цьому разі не є актуальним, оскільки це була інша епоха. Але і Федотов, і його колеги з ОБСЄ та МФЖ не можуть не знати, що саме за професійну діяльність у період геноциду в Руанді 1994 року міжнародний трибунал засудив до довічного ув’язнення «зірок» «Вільного радіо і телебачення тисячі пагорбів» Валері Бемеріки і Бернара Мукінго. Зв’язок між професійною діяльністю співробітників руандійського «радіо ненависті» і вбивством близько мільйона громадян Руанди в ході міжнародного трибуналу було документально доведено. Щодо професійної діяльності російських «каналів ненависті» міжнародного трибуналу не було, сподіваюся, він попереду. І оскільки немає юридично вивіреної процедури доказу зв’язку між контентом російського ТБ і загибеллю понад десятка тисяч громадян України, співробітників «каналів ненависті» не судять, а просто видворяють. Це тому, що всі осудні люди і в Україні, і в Росії, і в усьому світі не можуть не розуміти, що такий зв’язок є. Що стосується Михайла Федотова, то він точно осудний і все прекрасно розуміє. Просто удає з себе ідіота, згідно зі службовими обов’язками. Така у нього робота: служити при Путині радником з прав людини.

Не менш важка служба у тих колег Федотова в адміністрації президента, які відповідають за перепризначення Путіна на царство в березні 2018 року. Проблема не в самому факті продовження його влади. Всі розуміють, що самодержавство Путіна буде перервано не в результаті виборів, а процедура в березні 2018 року жодним чином не може бути не буде виборами. І завдання путінської обслуги — в наповненні цієї порожнечі хоча б якимсь змістом. Боротьбу за наповнення змістом виборів 2018 року виграла контора під назвою «ИМА-консалтинг», яка зголосилася виготовити набір сенсів для президентських виборів за копійки: за якихось жалюгідних 40 мільйонів рублів. Судячи з попередньої заявки, росіянам буде запропоновано брати участь у перепризначенні Путіна на посаду, оскільки це, по-перше, «вибір майбутнього Росії» (про те, хто персоніфікував її всі останні 18 років, росіянам слід забути), по-друге, це вибір сімейних цінностей, оскільки Росія — це сім’я, а президент — батько. Крім того, співробітники «ИМА-консалтинг» вже придумали декілька мемів, які, якщо їх показати росіянам, гарантують 100-процентну явку і відповідно аналогічне голосування за Путіна. Одним з таких шедеврів керівництво «ИМА-консалтинг» поділилося. Ось геніальний винахід «мемотехнології»: «Куди пішов Малахов? На вибори». Яка російська людина, почувши таке, зможе здолати могутній поклик виборчої скриньки?

Справедливості заради треба сказати, що Малахов та інші співробітники інформаційних військ не лише нікуди не збираються вирушати, а навпаки, подібно до австрійських кулеметників, прикованих до кулеметів, прикували себе до мікрофонів та іншого студійного інвентарю. Програма «60 хвилин» з Поповим і Скабеєвою тепер виходитиме двічі на добу щодня, а Соловйов присягнувся взагалі не вилазити з ефіру. І навіть пізно вночі його патріотичне хропіння та напівсонне гарячкове марення його «експертів» будуть пробуджувати росіян і налаштовувати їх на боротьбу з усім світом і на гуртування довкола самодержця.

Втім, у благородній і справедливій боротьбі проти всього світу в Росії є союзник. Він був виявлений у програмі «Вечер» від 30.08.17, в якій практично всі соловйовські «експерти» вельми позитивно поставилися до того, що Кім Чен Ин запустив чергову ракету і в цілому досить позитивно оцінили роль Північної Кореї в сучасному світі. Депутат Олександр Романович зі «Справедливої Росії» пояснив, що ця «маленька горда країна протистоїть усьому світові» виключно тому, що «захищає справедливі цінності». Депутат В’ячеслав Ніконов з «Єдиної Росії» теж підтримав дії КНДР, оскільки, як він вважає, «Кім Чен Ин знає, що це єдино можлива тактика». А сходознавець Багдасаров поділився своєю радістю з приводу того, що КНДР створює загрозу всій планеті, оскільки «це дуже добре, якщо американці втягнуться до Північної Кореї, то ми зможемо активізуватися на Україні».

Але головне питання, яке непокоїло Соловйова і його «експертів»: «За що вони нас так не люблять?». Під займенником «вони», природно, малися на увазі Європа, Америка і весь цей Захід, що вічно розкладається і вічно вмирає, з приводу якого Сергій Кургінян майже годину, пускаючи піну, розповідав росіянам, що там, на цьому Заході вже самознищились по черзі: мистецтво, мораль, релігія, право, сім’я, приватна власність і держава. Залишилося з’ясувати, чому нещасне населення цього Заходу досі поголовно не втекло до Росії, яку Кургінян з Соловйовим оголосили оплотом гуманізму. Після сеансу кургінянського пінопускання, Соловйов висловив гіпотезу, що «Європа боїться «Русского мира» тому, що коли такі глибокі мислителі, як Сергій Ервандович (Кургінян), починають пояснювати ситуацію...». Соловйов не уточнив, яка саме загроза виходить від Кургіняна, втім, глядачі самі все бачили.

Літературознавець Ігор Волгін, не став спростовувати гіпотезу Соловйова про те, що Захід нас не любить, оскільки боїться Кургіняна, але висловив своє припущення. Виявляється, давня нелюбов Заходу викликана тим, що Росія утримала монголів. Філософ Олександр Ципко спробував захистити Захід і сказав, що російська культура — частина європейської. Це викликало велике обурення Соловйова і більшості його «експертів». Найбільше розпалився режисер Шахназаров, який повідомив, що «ми багато взяли не лише на Заході, але й на Сході». І навів головний приклад культурного збагачення Росії від Сходу: «Ось наші жінки православні ходять у хустках, як мусульманки». А Соловйов, який також був невдоволений низькопоклонськими поглядами філософа Ципка, навів ще більш переконливий приклад, а саме те, що така культурна цінність, як пельмені, була росіянами взята у китайців, і аж ніяк не у європейців.

До кінця передачі деякі її учасники, за прикладом Кургіняна, який вже пішов, почали сходити піною. «Русский ход мысли — всемирен!», — раптом заволав Соловйов. — «Россия не обагрила свои руки подлостью и пошлостью! Вы боитесь русского мира! Русский мир справедлив!». Кінець цитати. Ймовірно, кургінянство передається повітряно-крапельним шляхом, оскільки слідом за Соловйовим збожеволів режисер Шахназаров: «Я радий, що увесь світ проти нас, і я готовий битися з усім світом!»

До тріумфального перевоцаріння Путіна залишилося ще півроку. Судячи з окресленого градусу істерики, до березня 2018-го в російському телевізорі почнуть постановочно різати вени і здійснювати ритуальні вбивства.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати