Нацрада — «Інтер» і «112»
Експерт: «Не бачу жодних підстав говорити про політичний тиск»Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України продовжила телеканалу «Інтеру» ліцензію на аналогове ефірне мовлення ще на 7 років — до 2022 року. Як розповіли у Нацраді, згідно із ліцензією, «Інтер» отримав право продовжити мовлення на своїй мережі, що складається з 389 каналів зв'язку на 24 години на добу. Як повідомляє «Економічна правда», на попередніх засіданнях регулятор не зміг продовжити каналу ліцензію у зв'язку з тим, що отримав звернення від народних депутатів. У них містився ряд додаткових обставин, які нібито свідчили про те, що стара ліцензія «Інтера» раніше продовжувалася з істотними порушеннями законодавства.
Натомість на засіданні 11 червня ц.р. Нацрада знову не дозволила каналу «112 Україна» змінити програмні концепції. Так, державний регулятор у черговий раз відмовив у переоформленні програмних концепцій п'яти компаніям, що мають ліцензії на регіональне цифрове ефірне мовлення та об'єднані в мережу каналу «112 Україна». На каналі це назвали тиском.
«Рішення стосовно «Інтеру» розглядалося з формальної точки зору. Оскільки у телеканалу на даний момент відсутні зафіксовані порушення закону – ліцензія продовжується автоматично. Інше питання – чому Нацрада відкликала свої попередні санкції, чи не контролювала діяльність «Інтера» раніше, — прокоментував «Дню» медіа-юрист, директор Інституту Медіа Права Тарас Шевченко. — Тобто, на етапі розгляду пролонгування ліцензії відбулося формально, адже у Нацради не було підстав її не продовжити. По телеканалу «112 Україна» ситуація абсолютно зворотна. Телеканал не дотримується умов виданих ліцензій. Глобально у «112 Україна» є супутникова ліцензія, згідно з якою вони можуть вести трансляцію, і є ефірні ліцензії, що видавалися тільки під регіональне мовлення, яким «112» ніколи не займався. Тут у Нацради не було жодних підстав погоджуватися на зміну ліцензійних умов. Не бачу жодних підстав говорити про політичний тиск, бачу серйозні маніпуляції з боку «112 Україна», коли вони говорять про заборону випускати новини».