«Погані дороги» покажуть у Латвії, Литві та Німеччині
В червні відбудуться гастролі Театру на лівому березі Дніпра, в рамках яких представлять виставу Тамари Трунової за п’єсою Наталки ВорожбитВ умовах війни Київський театр на лівому березі Дніпра не зупиняє свою діяльність, працюючи на культурному фронті. Завдяки плідній роботі усієї команди театру на чолі з директором-художнім керівником Стасом Жирковим, йдуть перемовини про співпрацю з європейськими театрами та культурними інституціями. І маємо результат.
Низка театральних фестивалів Європи запросили одну з найактуальніших постановок про війну між росією та Україною - виставу “Погані дороги” - взяти участь в їхніх програмах. Вже підтверджені три фестивальні покази, також ведуться перемовини з іншими фестивалями. В рамках гастролей відбудеться показ і в Малому театрі у Вільнюсі, де нещодавно відбулася прем’єра в Стаса Жиркова (вистава “Саша, винеси сміття”, за п’єсою Наталки Ворожбит).
“Погані дороги” - це справжні історії початку війни між росією і Україною - війни, яка почалася в 2014-му. Шість історій про життя, війну і розбиті дороги Донбасу.
“Погані дороги” - це реалізація фанболю. Робота психіки над усвідомленням втрати, яка триває, - говорить режисерка вистави Тамара ТРУНОВА. - Театр вабить конфлікт, трагедія. Театр живиться негараздами світу. Сьогодні ми більше не говоримо про наявність чи відсутність болю. Ми говоримо лише про його ступінь. Тут ми спостерігаємо різні способи виживання і створення нового діалогу з новим світом. Вистава дивиться на людину впритул і намагається дослідити кордони незалежності та суверенності особистості у війні”.
Вистава “Погані дороги” цьогоріч отримала Шевченківську премію в номінації “Театральне мистецтво”. Також постановка є лауреаткою премії “Київський рахунок”, переможницею II-го Всеукраїнського театрального фестивалю-премії “ГРА” в трьох номінаціях.
За словами директора-художнього керівника театру Стаса ЖИРКОВА, культурно-інформаційний фронт, в якому працюють сьогодні українські театри, наразі надзвичайно важливий – саме з точки зору впливу на людей та їхню думку: “Нам потрібно працювати з європейською аудиторією, постійно нагадувати про війну в Україні. Європейські глядачі мають бути в фокусі, не забувати про нас, допомагати. Їхня допомога – це фактично наше розуміння, що ми не один на один з ворогом”.
ГАСТРОЛЬНИЙ ГРАФІК:
• 1 червня - Dailes Theatre Festival, Рига, Латвія
• 9 червня - Vilniaus mažasis teatras, Вільнюс, Литва
• 16 червня - TheATRIUM Festival, Клайпеда, Литва
• 24 червня - The Radikal Jung Festival, Мюнхен, Німеччина
Гастролі лівобережців відбудуться за підтримки Ukrainian Artistic Task Force.
Випуск газети №:
28 квітня (2022)Рубрика
Культура