Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Планета Голосієво і група PORT MONE запрошують… у ліс

Сьогодні у Довженко-Центрі відбудеться концерт та закриття серпневого проекту SUM of SUN
29 серпня, 16:43

Уже три серпневі суботи у Голосіївському районі міста Києва усіх охочих запрошують на нетипові вакації – на довгу прогулянку голосіївським лісом, екскурсію Астрономічною обсерваторією Київського національного університету ім. Т. Шевченка, концерт під зірками, перегляд фільмів та мистецьких інсталяцій. Усе це – в рамках проекту SUM of SUN. Сьогодні ж, 29 серпня – останній день цього проекту, і закінчити його організатори вирішили музично-мінімалістично – концертом білоруського гурту PORT MONE у культурному кластері Довженко-Центр. Тут же відбудеться і закриття виставки «АртПоле: приховані світи».

 Організатори навіть у музиці вирішили не відходити від теми дикої природи, лісу. На концерті PORT MONE представлять свій останній альбом – THOU. Під час його запису музиканти відмовились від лабораторних умов студії, студійне обладнання перевезли до лісу, де й відбувся запис, що «…здається, повністю увібрав в себе атмосферу цього дивного пленеру… співіснування двох музик — природної і створеної людиною». Мінімалістично стримана, але гранично відверта музика PORT MONE добре відома меломанам. В Україні білоруси відомі за співпрацею з колективом «Даха-Браха», і Довженко-Центру вони теж не чужі, адже раніше PORT MONE брали участь у проекті Ukraine. The Great Experiment, де їх жива музика супроводжувала німі українські фільми 1920-30 років.

Такі проекти пізнання свого міста, переосмислення певних районів та єднання з природою особливо актуальні сьогодні, у час прогресуючого урбанізму. Проект SUM of SUN допоміг зрозуміти своїм учасникам і гостям те, що Голосієво – це не лише найбільша зелена зона столиці, не тільки національний парк, озера, літні кінотеатри, що завмерли під серпневим сонцем в очікуванні своїх відвідувачів… Це ціла мала планета. І сьогодні – останній день, коли кожен охоче зможе відчути себе астронавтом-аматором!...

Підсумовуючи серпневі вакації і проект SUM of SUN, «День» поспілкувався з менеджером проектів агенції АртПоле Тетяною МАНЗЮК.

- Проект SUM of SUN втілено у рамках програми обміну культурних менеджерів Tandem. Ми, АртПоле, брали участь у цій програмі як одна з українських організацій. Free Apples (Прага) - як одна із організацій з країн ЄС. Ми познайомились і створили українсько-чеський «тандем». Під час ознайомчих візитів наших команд до Києва і Праги почала народжуватися ця ідея - проект довкола зелених зон наших столиць, серпневі суботи, як акумуляція сонця, тепла, енергії...

- Чому «місцем дії» було обрано саме Голосієво?

- Голосіївський парк (а далі - ліс) - найбільша зелена зона Києва, з унікальними локаціями на території. Деякі з учасників нашої агенції народилися і виросли в цьому районі. Ми його давно знаємо і любимо, але і самі в ході роботи зробили багато відкриттів. Краєвид на ліс і місто, що відкривається з даху Довженко-Центру, мала планета Голосієво, про яку нам розповіли вчені з обсерваторії, вікові дуби і столітні телескопи на її території... звичайно, кожен такий епізод дуже надихав, хотілося розділити цю радість з киянами (посміхається).

- Хто взяв участь у проекті?

- Програма була досить насичена. У проекті брали участь чеські та українські митці, а також місцеві партнери та волонтери. Так, після другої суботи ми із чеською командою та частиною виставки "АртПоле: приховані світи" вирушили до Праги. Упродовж тижня тут тривала програма, розроблена вже для їхньої зеленої зони - парку Pristav 18600 на березі Влтави. 

- На яку аудиторію він розрахований?

- На голосіївців та мешканців інших районів столиці. Всіх, кому цікаво досліджувати, думати..

 - Наскільки успішним став проект, судячи з двох попередніх субот?

- Я поки що досі в процесі, проект насправді ж триває - і тут, у Празі, і завершальним концертом сьогодні у Києві. Тому про успішність мені зараз складно говорити. Можу сказати, що я дуже рада, що в обох столицях нам вдалося створити арт-об'єкти і залучити до цього людей. За відгуками, дві перші голосіївські суботи стали для багатьох відвідувачів відкриттям.

- Чим цікаві такі арт-розробки певних районів міста для самого міста, для мешканців цих районів, для містян в цілому?

- На мою думку, це – надихає, по новому відкриває простір, в якому ти живеш, щодня ходиш на роботу і т.д., дещо змінює поняття дому, домівки, рідного. І судячи з ентузіазму, з яким люди поставилися до проекту – дехто 2,5 години ішов до Обсерваторії пішки Голосіївським лісом – це зараз потрібно.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати