Богдан Струтинський очолив НСТДУ
Перший день «червоної зони» в столиці ознаменувався важливою подією в культурному житті країни — саме на 1 листопада був призначений VІІІ з’їзд Національної спілки театральних діячівПопри всі скептичні прогнози-застереження, він відбувся в тих кількісно-організаційно-географічних масштабах, які були встановлені карантинними нормами аж до перевірки сертифікатів вакцинації учасників з’їзду на вході. Кожне із восьми міжобласних та обласних відділень НСТДУ було представлено своїми делегатами, серед яких одним із найавторитетніших виявився представник Донеччини Петро Ончул, котрий брав участь у роботі попередніх семи з’їздів Спілки.
Звітна частина від чинного голови НСТДУ Богдана СТРУТИНСЬКОГО тішила фактами й цифрами. За п’ять років керівництва Спілкою Богданові Дмитровичу разом з командою вдалося ініціювати і реалізувати низку важливих проєктів, які мали величезний резонанс у культурному житті столиці, додали емоцій та досвіду і сприяли нарощуванню професійних м’язів. Серед них: Всеукраїнський фестиваль-премія «ГРА», який цього року відбувається вчетверте; створення Цифрового театрального архіву, в якому наразі зібрано інформацію про понад сто українських театрів і 1250 вистав, 20 сезонних шкіл та 20 семінарів із різних напрямків театральної діяльності, до яких долучилося понад тисячу осіб; Лабораторія драматургії НСТДУ, упродовж першого року роботи якої було створено більш ніж десять п’єс — частина із них ожила на театральних сценах, а також численні конкурси молодих митців… Особливу увагу упродовж цих п’яти років керівництво Спілки приділяло Будинкові ветеранів сцени імені Наталії Ужвій, який належить до підрозділів НСТДУ. Ремонт, збільшення фінансування, якісне медичне обслуговування — за останній час умови проживання тут, як стверджують мешканці, значно поліпшилися. Величезною проблемою залишаються втрачені майнові архіви Спілки, які внаслідок сумнівної приватизації зараз мають інших власників. За словами Богдана Струтинського, раніше Спілці належало 18 приміщень, нині ж для спілчанських потреб квадратні метри доводиться орендувати.
Виступи керівників міжобласних та обласних відділень значною мірою були зосереджені на темі локдану, всі «переваги» якого вони вже встигли перевірити на практиці. Хтось недорахував прогнозованих прибутків, а комусь узагалі довелося поставити крапку у власній історії. Так, за словами голови правління Харківського міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України, заслуженого артиста України Ігоря АРНАУТОВА, із 22 колективів, які працювали в харківському Будинку актора, залишилося лише сім.
Але будь-які проблеми — це насамперед виклики, на які театр мусить і готовий відповідати.
А новим головою Спілки одностайно був переобраний Богдан Дмитрович Струтинський. Попереду — нова п’ятирічка, яка обіцяє бути ще цікавішою за попередню.