Корона «Дня» Ганні ГОПКО
за нонконформізм і послідовну позицію в захисті українських національних інтересівАнкета «Дня»
1. Які події року, що минає, на вашу думку, змінили світ та Україну?
2. Яка подія в житті країни стала найважливішою особисто для вас?
3. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?
4. Три речі, які додають вам сил і сповнюють оптимізму?
5. Автори, статті, проєкти газети «День», які зацікавили вас найбільше 2019 року?
«РОЗБУДОВА ДЕРЖАВИ В УМОВАХ ПОСТІЙНОЇ ТУРБУЛЕНТНОСТІ — ЦЕ ВИКЛИК ДЛЯ ПОЛІТИЧНОЇ ЕЛІТИ УКРАЇНИ»
Ганна ГОПКО, голова Zero Corruption Conference (www.zerocc.org), Мережа захисту національних інтересів «АНТС», голова комітету ВР у закордонних справах VIII скликання:
1.
Втягування України у внутрішньополітичну боротьбу між демократами і республіканцями під час президентської кампанії в США.
Офіційний вихід США із ДРСМД.
Метаморфози французького президента і загравання перед Путіним з «європеїзацією РФ до Владивостока».
Створення космічних сил Міноборони США.
2.
2.1. Цивілізаційним та історичним здобутком для України став Томос з подальшим впливом на світове православ’я. Початок визнання ПЦУ, яка є екзистенційною загрозою для Кремля і його «русского мира».
2.2. Україна стала на захист прав корінних народів Російської Федерації — ВР вперше в історії ухвалила звернення до ООН і національних парламентів щодо засудження порушення прав корінних народів у РФ. Чому Україна виявляє солідарність щодо корінних народів РФ?
Після анексії Криму і вторгнення російських військ на український Донбас Москва, остерігаючись різних рухів на своїх територіях, посилила тиск як на політичні еліти національних республік, так і на активістів національних рухів. Усупереч небезпеці, деякі організації корінних народів зробили заяви щодо російсько-української війни. Наприклад, Конгрес ерзянського народу у грудні 2014 року закликав ерзян «відмовитись від відправки своїх синів, чоловіків, батьків, братів, онуків на братовбивчу війну до сусідньої країни».
2.3. Інавгурація нового Інязора ерзянського народу в Києві у вересні цього року.
2019-й був роком виборів — Президента та Парламенту в Україні, Європарламенту.
Будівництво держави в умовах постійної турбулентності (зміни влади та геополітичних конфігурацій, гібридної війни з її сіянням поляризації та дестабілізації поряд з воєнними діями) — це виклик для політичної еліти України. Відсутність якісної державницької альтернативи та незрілість українського суспільства під час виборів в 2019 важливо переосмислити і готуватися до місцевих виборів у 2020 році.
3.
Герої року — це військовополонені моряки та політичні в’язні, які не здали Україну, перебуваючи в кремлівському ув’язненні.
Герої — це воїни, бо саме вони невтомно протидіють російській збройній агресії уже шостий рік і є прикладом для наслідування. Також стартапери, які прославили в 2019 році Україну на весь світ своїми інноваційними винаходами.
Окремо виступ Туска у ВР 19 лютого 2019 року українською мовою на окремому засіданні Парламенту, присвяченому п’ятій річниці початку збройної агресії проти України.
Антигерої — це олігархи та їхній вплив на демократичні суспільства. Це нездатність Заходу здійснити екстрадицію Фірташа до США, це зрада європейських цінностей через повернення делегації РФ до ПАРЄ.
4.
Молитва, родина і звитяга наших військових.
А також приклад незламних людей і безкомпромісних, як Стус, як Сверстюк.
5.
Колектив «Дня» — це приклад національної збірної в масштабах редакції, яка щоденно працює на зміцнення державності, протидіє пропаганді, укріплює ідентичність. Вдячна за черговий фоліант — книгу «День вдячності», а також студентів із «Школи журналістики газети «День». Хобі головного редактора Лариси Олексіївни — відкривати таланти — є надзвичайно перспективним і вагомим внеском у формуванні справжньої журналістики.
Дуже важливо на інтелектуальному фронті прищеплювати ще й сильну рису — Вдячність. Вдячність так необхідна для перемоги України над ворогом, для протидії внутрішнім чварам, скигленню, вічному незадоволенню, заздрості й меншовартості.
Випуск газети №:
№238-239, (2019)