Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Великий розпродаж»

На останньому засіданні уряд Гончарука виставив на приватизацію рекордний 431 об’єкт державної власності
03 березня, 18:30
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Голова Верховної Ради на вимогу Президента скликає на цю середу позачергове засідання парламенту. В медіа одразу з’явилося купа новин про те, що Президент пропонує розглянути нардепам.  Однією з найбільш обговорюваних стала ймовірна відставка Кабіету Міністрів.

Щоправда, за словами прем’єрміністра, він не писав жодних заяв про відставку. Тому незрозуміло, що саме пропонує розглянути Президент. Імунітет уряду Гончарука не дозволяє ставити питання про відповідальність Кабміну ні Президенту, ні парламенту протягом року з дати ухвалення програми уряду. Програма уряду була ухвалена у жовтні 2019 року, тому аж до жовтня 2020 року будь-які зміни в уряді можливі лише за ініціативи прем’єрміністра.

Олексій Гончарук вчора провів засідання уряду.

«Продовжуємо працювати, підвищувати прозорість, відкритість держави та ефективність управління державною власністю... У нас, очевидно, супротив системи продовжується, але нічого страшного, ми своїм принципам не зрадимо. Будемо працювати і сьогодні приймемо багато рішень, спрямованих на те, щоб наша держава стала більш успішною в короткостроковій, середньостроковій перспективі», — сказав Гончарук.

Глава уряду анонсував насичене засідання. Мовляв, Кабінет міністрів має розглянути багато важливих питань.  Хоча, по-правді, за результатом роботи учорашнього засідання Кабміну, на якому, до слова, був відсутній віцепрем’єрміністр регіонального розвитку Денис Шмигаль, якого називають найбільш ймовірним кандидатом на посаду нового прем’єра, нагадував «великий розпродаж».

Учора уряд передав рекордний 431 державний об’єкт Фонду державного майна для проведення подальшої приватизації. Разом уряд за 6 місяців уже передав 961 об’єкт, що в 10 разів більше ніж за 10 років до того.

«Сьогодні ми вкотре демонструємо, як можна за пів року зробити те, що не робилося майже 30 років до нас. Ставимо крапку з історіями «корупційних годівниць». На сьогоднішньому засіданні передали на приватизацію ще 431 держпідприємство до Фонду держмайна. Загалом за шість місяців ми передали до Фонду держмайна майже тисячу підприємств — це в 10 разів більше, ніж було зроблено за 10 років до цього» — прокоментував рішення Гончарук

Серед цікавих об’єктів, які передали вчора на приватизацію.  Підприємство «Артемсіль», яке раніше отримувало штраф від Антимонопольного комітету обсягом 3,14 млн гривень через маніпуляції з ціною на сіль.  Державна-продовольчо-зернова корпорація — це найбільша корпорація-експортер зерна в Україні та найбільший у країні виробник борошна, яка нещодавно програла судовий спір на 4 млн доларів китайській компанії ССЕС у міжнародному арбітражному суді при GAFTA (Міжнародна асоціація торгівлі зерном і кормами, Grain and Feed Trade Association), сума зобов’язань загалом може вирости до 1,5 мільярда доларів. Також уряд передав на приватизацію завод «Більшовик» (АТ «Перший київський машинобудівний завод») та ДАК «Хліб України».

«Завдяки великій приватизації підприємства зможуть модернізувати свої потужності, створити нові робочі місця та сплачувати більше податків до державного бюджету України. Крім того, Уряд передав на велику приватизацію чотири великі держкомпанії: завод «Більшовик» (АТ «Перший київський машинобудівний завод»), АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація», ДАК «Хліб України», ДП «Артемсіль». На підприємствах буде проведено реструктуризацію та підготовку до прозорих аукціонів із залученням приватного інвестора», — вважає Гончарук.

Політика чинного прем’єрміністра Олексія Гончарука спрямована на знищення, переконаний  експерт економічних програм Українського інституту майбутнього Данило Монін.

«Ліквідатор — саме таке визначення, на мою думку, доречно застосувати до чинного прем’єра Олексія Гончарука. Він заявив, що ліквідує всі тіньові ринки. Раніше були тіньові заправки, тіньовий видобуток, тіньові ФОПи... Політика все руйнувати і нічого не створювати натомість, збільшуючи монополізм великих гравців, вбиваючи зайнятість і можливість підтримувати свої домогосподарства на плаву — це все, що можна сказати про пріоритети чинного уряду», — зазначив Монін.

Така політика, стверджує експерт UIF, матиме один результат — прискорення відтоку населення України за кордон.

«Тому що в українських реаліях тіньова економіка — це завжди подушка безпеки. Тільки завдяки їй Україна переживала кризи. Боротися з тіньовою економікою можна двома шляхами: стимулюючим, створюючи умови для підприємництва в легальному полі або батогом, затискаючи все. 28 років боролися батогом. Це збагатило тільки касту контролерів і погіршило бізнес-клімат у країні. Обраний новим прем’єром шлях однозначно веде до невдачі, тому що замість створення всі зусилля спрямовуються на знищення. Підсумок такої політики буде сумний», — прогнозує Монін.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати