Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

В Україні з’явиться своя «Силіконова долина»

15 лютого, 00:00

Виступаючи в парламенті з щорічним зверненням до Верховної Ради, Президент України Віктор Ющенко заявив про намір створити «Силіконову долину» у п’яти областях країни. За його словами, уже «підготовлено проект указу про підтримку ініціативи українських підприємців під робочою назвою «Українська Силіконова долина». У рамках цього проекту на базі академічних установ та університетів у регіонах України, що спеціально відібрані, буде створено міжнародні технологічні центри. Віктор Ющенко розраховує, що цей проект принесе близько $100 млн. інвестицій і забезпечить створення 1,5 тисячі нових робочих місць. Президент назвав інтелектуально орієнтовану економіку стратегічним напрямом і відзначив, що її майбутнє залежить від високих технологій.

Цю заяву Президента можна без перебільшення назвати знаковою для українського хай-теку. Уперше з такої високої трибуни було озвучено бажання держави будувати нову економіку на основі інформаційних технологій. У України з’являється хороший шанс зайняти свою унікальну нішу на світовому IT- ринку, обсяг якого наближається до одного трильйона доларів. Це привело б також до зміни структури української економії і всього ділового середовища.

У світлі заяви Президента дуже обнадійливо сприймається й інша новина: в Україні почав працювати перший венчурний фонд, сфокусований на інвестуванні в хай-тек — DFJ-Nexus. Протягом п’яти років планується інвестувати $100 млн. у високотехнологічні компанії України та країн СНД із великим потенціалом зростання, які знаходяться на ранній стадії свого розвитку. Мета фонду — забезпечити просування підопічних на світовий ринок.

Фонд DFJ-Nexus створено українською венчурною компанією «Техінвест» спільно з американською інвестиційною компанією Draper Fіsher Jurvetson (DFJ), що є світовим лідером венчурного інвестування в технологічні компанії. Штаб-квартира DFJ розташована в знаменитій Силіконовій долині (США).

Як повідомив управляючий директор фонду Сергій Лобойко, DFJ-Nexus приступає до відбору інвестпроектів, поданих на оголошений «Техінвестом» у 2005 році всеукраїнський конкурс високих технологій. Організатори розраховують виявити перспективні для венчурного інвестування бізнес-проекти та бізнес-ідеї у таких галузях, як інформаційні технології, нанотехнології, біотехнології, енергетичні технології. Лобойко повідомив, що переможець конкурсу, який представив кращий бізнес-план, отримає винагороду в розмірі $100 тисяч. За словами керівного директора фонду Романа Кизіка, зараз уже є 15—17 проектів, які зацікавили DFJ- Nexus. Фонд планує завершити формування інвестиційного портфеля проектів у першому кварталі, після чого буде визначено обсяг інвестицій на поточний рік.

Перший технологічний венчурний фонд з’явився в Україні не на пустому місці: йому передувала успішна діяльність «Техінвесту» та Aventures Group, які довели високу рентабельність венчурних інвестицій у хай-тек. А в науково-технічному та інтелектуальному потенціалі України сумнівів не було: це підтвердило минулорічне роад-шоу українських технологій у США.

На думку генерального директора компанії USC-Ukraine Володимира Білодіда, українські науково-дослідні інститути та окремі групи розробників мають величезний потенціал, в якому дуже зацікавлені західні компанії. При цьому йдеться не про аутсорсинг програмного забезпечення, а про створення технологій на замовлення. «Суть справи не у програмному забезпеченні та не в людино-годинах, а в тому інтелектуальному продукті, який Україна може гідно представити на міжнародні ринки», — відзначив Білодід.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати