«Результат»?!
400 бізнесменів та ТОП-чиновників на ювілейному Форумі «Диригенти змін» поговорили про економіку та технології ...без політикиРеспектабельний готель у центрі Києва. Оренда залу для проведення конференції тут за один день стартує від 20 тисяч доларів США.
П’ятий — ювілейний — форум директорів під поетичною назвою «Дирегенти змін» відбувся вчора в п’ятизірковому «Хілтоні». Локація незмінна. Як і практично незмінні дехто з ключових спікерів — наприклад, Юрій Косюк.
400 лідерів думок — власники бізнесу, топ-менеджери українських та міжнародних компаній, визначні державні діячі, українські та міжнародні експерти зібралися, як йдеться в прес-анонсі заходу, щоб обговорити «основні стратегії та власний шлях розвитку сучасної України, ключові чинники успіху та головні ризики в процесі трансформації бізнесу».
ВЛАСНИК «МИРОНІВСЬКОГО ХЛІБОПРОДУКТУ» ЮРІЙ КОСЮК ЦЬОГОРІЧ СТАВ №8 У РЕЙТИНГУ НАЙБАГАТШИХ УКРАЇНЦІВ ЗА ВЕРСІЄЮ ЖУРНАЛУ «НОВОЕ ВРЕМЯ». ЩОПРАВДА, НА ФОРУМІ ВІН ТАК І НЕ РОЗКРИВ СЕКРЕТ УКРАЇНСЬКИХ БАГАТИХ ЛЮДЕЙ — ЯК ЇХНЬОМУ БІЗНЕСУ ВДАЄТЬСЯ РОСТИ В УКРАЇНІ В 12 РАЗІВ ШВИДШЕ НІЖ ВВП КРАЇНИ?
«Україна потребує інновацій та тотальної модернізації всього, що нас оточує: державного управління, бізнес-моделей, технологій виробництва, культури управління тощо. Інакше відставання в розвитку від решти світу скоро стане катастрофічним. Усі учасники ринку — будь-то держава, бізнес, спільноти або будь-хто з нас — повинні працювати в рази продуктивніше в порівнянні з країнами-лідерами. Адже перш ніж летіти підкорювати Марс, ми повинні зробити себе ефективними. А це значить, перед нами стоїть системне завдання культурного зсуву. Тому наскрізною темою для Форуму «Диригенти змін» у 2018 ми обрали ємне слово — «Результат»» — багатообіцяюче представлення заходу в прес-анонсі.
Програма продає себе вже з перших рядків. Мільярдер Юрій Косюк, екс-глава Адміністрації Президента Петра Порошенка та бізнесмен Борис Ложкін, глава найбільшої Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, міністр інфраструктури Володимир Омелян, генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський, керуючий партнер компанії Deloite Україна Андрій Булах... І це далеко не увесь перелік прізвищ VIP-гостей, які вчора розповідали про зміни в Україні та свою роль у них. «Місце сили бізнесу» — під таким слоганом маркетологи продавали захід та його адженду українським компаніям.
Чесно кажучи, реєструючись на подію, я очікувала, що потраплю на захід близький за форматом до всесвітньо відомого FuckNight. Коли ключові спікери відверто розповідають про свої невдачі та те, чого вони їх навчили.
Але — ні! Про «помилки» та «невдачі» — це не «у ті двері», мабуть. Адже, хоч у лавах наших чиновників та топ-менеджерів державних компаній і побільшало щасливих «власників» сертифікатів від гарвардів та стендфордів до відвертої глибокої розмови їм ще «океан переплисти».
Тому, коли глава НАК «Нафтогаз» України Андрій Коболєв доповідає про успішний Стокгольмський арбітраж, або ж мільярдні прибутки, в які йому вдалося вивести, до цього збиткову, державну кампанію, в голові крутиться думка «от якби це можна було промотати». Зрештою єдине, що запам’яталося журналістам-новинникам зі спічу та відповідей Коболєва, що він пропонує скасувати «правління» НАКу. «Європейськість» такої ідеї поки залишимо за дужками. Це тема для наступного матеріалу. А от «новинність» виступу Коболєва, у сфері відповідальності якого зараз такі питання, як забезпечення опалювального сезону, майбутнє української труби, над якою сьогодні розгортається драма на рівні шекспірівського to be or not to be («Бути чи не бути») і зрештою майбутнє самого НАКу — амбалдінг же ніхто не відміняв — залишає бажати кращого.
Але в інших «ключових» — новин і то менше.
Перше, що вражає на таких заходах — це парковка. А у випадку «Хілтон» на бульварі Шевченка зупинка автомобілів перед центральним входом у готель. Дорогі автоновинки преміум сегменту на українських номерних знаках (що у світлі останніх подій не мало важливий штрих) «промовисто» заявляли «Україна — країна багатих людей!».
У холі на вітальній каві ці красиві «підтягнуті» з голлівудськими усмішками люди жваво обнімались, тисли один одному руки та обговорювали останні опубліковані соціологічні рейтинги майбутніх президентських виборів, посьорбуючи каву.
Я знаю, в цьому місті читач хотів би прочитати, за кого на майбутніх президентських виборах голосуватимуть Косюк, Ложкін, Коболєв, Пишний. Але ні — не вдасться. Бо... Гадаю, ви самі розумієте оте «бо». Соціологія сьогодні така, що робити відверту ставку за шість місяців до часу «Х» можуть собі дозволити лише ті, як сказав один мій співрозмовник, «кому вже нічого втрачати». Решта — спілкуючись з пресою на «такі політичні» теми воліють вправлятися в ораторському мистецтві «наговорити побільше, щоб нічого не сказати».
В інтерв’ю «Дню» глава Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко підтвердила «бізнес сьогодні зайняв вичікуючу позицію». Але Україна в цьому не унікальна — наголосила вона — так усюди в передвиборчі періоди. Ставки дуже високі.
«А якість інформації, на основі якої ви (тобто я — питаючи. — Авт.) просите робити вибір, — як в розмові оф-рекорд зазначив один із учасників форуму «Диригенти змін». — Така, що легко лишитись без штанів».
Зрештою вітальна кава скінчилась. Відкриття Форуму розпочалося з Welcome Keynote, під час якого екс-міністр економіки, якого за н-суму п’ять років тому зарекрутували міжнародні донори в український постмайданний уряд Айварас Абромавічус та голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв розповіли про успіхи України на «євроінтеграційному шляху».
Після цього, під час дискусійних панелей експерти та гості Форуму обговорювали зміни, необхідні Україні для успішного розвитку, і ключові чинники успіху в процесі трансформації бізнесу і перетворенні України та роль новітніх технологій для бізнесу в цьому процесі. Найпрогресивніші власники українських компаній поділилися секретами ефективного створення «компаній, побудованих навічно».
Окрім питань бізнесу та розвитку держави, під час майстер-класів учасники мали можливість послухати про унікальну ефективність... медитації.
Загалом після того, як сцену Форуму покинули «ключові спікери» зрештою і почалося «найцікавіше» — почалось життя. Надзвичайно цікавим був виступ директора з трансформації компанії «Київстар» з інтригуючою назвою «Як стати Тойота, не виробляючи автомобілі», засновника «Тепле місто Івано-Франківськ» Юрія Філюка про новий проект «Промприлад», заради якого він продав свій ресторанний бізнес, ініціаторку проекту «Місто Сад» Женю Кулебу про те, чого бізнесу варто було повчитися у волонтерства. Та й зрештою краш-курс з дизайн-мислення теж був достатньо цікавим. Але це вже матеріал наступного номера.