Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Ближче до ринків збуту
Золотоніський лікеро-горілчаний завод «Златогор» (Черкаська обл.) на початку року ввів в експлуатацію в Лужанах (Чернівецька обл.) нову виробничу філію проектною потужністю 110 тис. декалітрів на місяць. Як відзначається в повідомленні компанії, на новому підприємстві запущена в роботу перша лінія потужністю 6 тис. пляшок/год з виробництва горілки «Графська» і солодкої настойки «Спелая». У першому півріччі компанія планує запустити другу виробничу лінію, а також розпочати розробку місцевого бренда продукції, який найбільше відповідатиме вимогам споживачів у західному регіоні України. Збільшення виробництва продукції «Златогора» в компанії пояснюють зростаючим попитом в Україні та за кордоном. Золотоніський завод спеціалізується на виробництві горілки, лікерів, настойок, бальзамів, випускаючи понад 50 найменувань продукції.
Результативне буріння
НАК «Надра України» відкрила на території Липово-долинського району Сумської області нове газоконденсатне родовище, яке отримало назву Південно-Берестівське. За інформацією головного геолога компанії Миколи Зюзькевича, при випробуванні пошукової свердловини глибиною 4480 м на інтервалі 4141—4156 м було отримано газоконденсатний фонтан. Добовий дебіт свердловини становив 22,5 тис. куб. м газу та 32 тонни конденсату. Після відповідного облаштування свердловину буде запущено в дослідницьку експлуатацію. Для оцінки запасів родовища та підготовки до промислової розробки родовища планується пробурити ще одну свердловину за рахунок залучених недержавних коштів.
Договір на нових засадах
Колективний договір-2006 між адміністрацією і профспілковим комітетом НАЕК «Енергоатом» своїми підписами скріпили президент компанії Юрій Недашковський і голова профкому Олексій Лич. На відміну від минулих років цього разу укладено єдиний документ, який стане першим кроком у реформуванні системи відносин «компанія — трудовий колектив» на засадах здорового прагматизму. Серед нововведень Ю.Недашковський відзначив поступову відмову від споживацького підходу до системи оплати праці та виконання житлової програми. Керівництво компанії розпочало визначення шляхів реалізації цих важливих напрямків роботи. Документ встановлює соціальні нормативи та принципи розподілу коштів між відокремленими підрозділами та містами супутниками АЕС. В ньому враховано більшість пропозицій, побажань і зауважень, які відбивають всі аспекти внутрішнього життя НАЕК «Енергоатом».
Оновлюється парк вантажних вагонів
«Укрзалізниця» 2007 року планує придбати у Крюківського вагонобудівного заводу (ВАТ КВБЗ, Кременчук Полтавської обл.) 5 тис. вантажних вагонів. Як повідомив президент концерну Володимир Приходько, підприємство вже готове поставити вантажні напіввагони, які можна придбати за лізинговими схемами. «З 170 тис. вантажних вагонів 60 тис. треба замінити через їх значну зношеність. Зараз щодо цієї програми ведуться переговори, і якщо все піде успішно, то цього року ми готові зробити 6 тис. таких вагонів», — сказав він. КВБЗ випускає вантажні (вагони-платформи, цистерни, вагони бункерного типу, напіввагони) і пасажирські вагони, запасні частини і візки для вантажних вагонів, колісні пари, ескалатори, запчастини для вагонів метро і ескалаторів, дорожню техніку. Концерн експортує вантажні вагони до Росії, Казахстану, Німеччини, Швеції, Нідерландів, Данії, Бельгії, Франції, Ірану і Норвегії.
Випуск опціонів на 67,2 млн. гривень
Національний оператор електрозв’язку ВАТ «Укртелеком» випускає опціони в документарній формі для інвестування будівництва телекомунікаційної мережі на загальну суму 67,2 млн. грн. Усього буде випущено 297 тис. штук опціонів. Згідно з умовами випуску, компанія випускає опціони на купівлю класу «А» серії «2»; класу «V» двох серій: серії «F» і серії «U»; класу «Р» серії «F»; класу «S» серії «F»; класу «ТУ» серії «F». Термін виконання опціону становить один рік з моменту купівлі. Розміщення і обіг опціонів здійснюються виключно на Українській міжбанківській валютній біржі, в лістинг якої їх буде внесено з початку реалізації.
Засновано компанію по продажу полімерів
Угорська нафтогазова компанія MOL відкрила підрозділ із продажу нафтохімічної продукції в Україні. Про це говориться в офіційному повідомленні угорського нафтохімічного підрозділу MOL компанії TVK Ltd. Нова компанія, TVK Ukrajna KFT, зареєстрована в Києві 17 січня. Компанія займатиметься продажем полімерів, зроблених словацькими та угорськими хімічними підрозділами MOL. Зазначається, що метою заснування нової компанії є забезпечення постійної присутності на українському ринку, який має стратегічне значення для компанії. Статутний капітал TVK Ukrajna KFT становить 5,77 тис. євро. 100% акцій TVK Ukrajna належать компанії TVK.
Випуск газети №:
№6, (2006)Рубрика
Економіка