«Жити всупереч»
У Києві представили звіти шести правозахисників про проблеми цивільного населення під час війни на сході УкраїниЩодня люди, які проживають на окупованій території сходу України, стикаються з порушеннями прав людини. Тільки за останні півроку моніторингова комісія ООН офіційно задокументувала понад 200 випадків порушень. Над книгою, звіркою звітів, працювали дослідники 6 правозахисних організацій: Наталія Каплун, дослідниця «Восток СОС», Андрій Москаленко, юрист ГО «Громадський комітет конституційних прав і свобод громадян», Денис Денисенко, голова ГО «Правозахисний центр громадських досліджень», Євгенія Бардяк, голова ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», Катерина Котлярова, дослідниця «Східноукраїнського центру громадських ініціатив», Олена Ніжельська, дослідниця Кризового медіа-центру «Сіверський Донець».
Кожен із авторів зустрічався з людьми, які безпосередньо постраждали від бойових дій або стали їх свідками. Проаналізувавши цю інформацію та доповнивши її даними з відкритих джерел, автори сформулювали низку рекомендацій відповідальним інституціям та організаціям в Україні та за кордоном.
Назва «Жити всупереч» обрана не випадково, адже всі теми пов’язані між собою людьми, які з тих чи інших причин не змогли виїхати з прифронтових зон. Вони, на жаль, змушені жити всупереч умовам, в які їх ставить війна на Донбасі. Це насамперед обстріли міст та сіл, беззаконня, яке панує на непідконтрольних територіях та неможливість отримання якісної медичної допомоги
Важлива частина присвячена обстрілу в Бахмуті 13 лютого 2015 року, адже саме в цьому місті вогонь агресора вівся прицільно по дитячих садках та школах.
Не оминули автори розповіді про цілу мережу незаконних місць ув’язнення під керівництвом особливо жорстокої «групи швидкого реагування» «Бетмен» на тимчасово окупованій території Луганської області. За інформацією моніторингової місії ОБСЄ, яка також займається звільненням полонених, ця група мала найбільшу кількість полонених у так званій ЛНР, які перебували в приміщеннях Східноукраїнського університету ім. Даля. У гуртожитку вишу містився штаб «Бетмена».
Також у книзі багато інтерв’ю, в якому люди розповідають про прояви людяності, з якими вони зіткнулися під час війни. Правозахисники наголосили, що однією з головних проблем є відсутність обліку поранених цивільних.
Автори не збираються зупинятися на одній збірці та хочуть надалі поширювати світові інформацію про проблеми, з якими стикається цивільне населення.