Замість телевізійних фсб-шників... білогвардійці?
Сьогодні набирає чинності законодавча заборона російських серіалівВідсьогодні українські телеканали мають зняти певні російські серіали — повністю всі, що вироблені після 1 січня 2014 року, а також ті, що містять популяризацію і пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій. Це — вимога закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України», який вступає у силу 4 червня. Два місяці мали телеканали на те, щоб очистити свої ефіри від тепер уже незаконного контенту. Хто і як з цим упорався? І чи не знайшли уже юридичної «шпарини» в документі?
Після підписання Президентом закону на початку квітня «День» проаналізував телепрограму чотирьох загальнонаціональних каналів на предмет насичення ефіру російським контентом (стаття «Російський серіал як «Кощій Безсмертний» від 10 квітня 2015 року) і виявив, що ТРК «Україна» транслювала 25,8 годин на тиждень контенту, що підпадав під заборону, ICTV — 23 години на тиждень, «Інтер» — 2,8 годин, «1+1» — 0 годин. Цього місяця, частка російських серіалів в українському ефірі різко скоротилася. ICTV став співпрацювати з американським телевізійним ринком, а в російському теледетективі «Лягавий», який канал транслює зараз, міліціонери уже не добрі, а погані. «Інтер» та ТРК «Україна» частково перейшли на російське любовне мило. Цікаво, що в іншому сегменті й «Інтер» і ICTV вирішили «копнути глибше» і тепер транслюють російські серіали про... царську армію і білогвардійців — «Курт Сеіт і Шура» та «Пристрасті за Чапаєм».
Телевізійна містечковість таки невитравна. Зате ТРК «Україна» запустила власне виробництво серіалів — добігає кінця 100-серійний «Безсмертник», а канал уже анонсує зйомки нової 95-серійної мелодрами.
Як передбачає закон, Нацрада з питань телебачення та радіомовлення та Держкіно, як центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії повинні будуть слідкувати за дотриманням закону. Штраф — від десяти до п’ятдесяти мінімальних заробітних плат за кожен випадок демонстрування без офіційного дозволу. Також сьогодні голова Держкіно Пилип Іллєнко проведе брифінг, щоб означити майбутні можливості реагування та контролю українського телеефіру.