Ведмеді не сплять!
Звірі реагують на холоди по-людськиМорози змусили потурбуватися людей не лише про себе, а й про тварин, особливо про екзотичних. Якщо собаку ще можна одягнути в комбінезон і шапочку, то зі слоном у цирку чи зоопарку набагато складніше. Дивні повідомлення почали надходити з сусідньої морозної Росії — мовляв, щоб уберегти тварин від простуди, в Липецькому зоопарку макакам даватимуть тричі на день по сто грамів кагору, а дресирувальникам циркового шоу Таїсії Корнілової «Навколо світу», що приїхав до Ярославля, доводиться «для зігрівання» поїти слонів горілкою. Дресирувальники розводять пляшку горілки у відрі води, повідомляє IА REGNUM, і таке питво слонам дуже смакує. Макаки від кагору також не відмовляються. Як переносять екзотичні звірі зиму, чи необхідний їм «у лікарських дозах» алкоголь або який-небудь інший напій, «День» вирішив довідатися в українських зоопарках і цирках.
«Ніякою горілкою поїти слонів не треба, — розказує художній керівник Київського цирку Володимир Шевченко. — Ми просто тримаємо всіх тварин в опалювальних приміщеннях, тому вони не мерзнуть і не хворіють». Щоправда, звірі все ж реагують на похолодання, зовсім по-людськи. У когось розвивається часта зміна настроїв на зиму, а в когось — ревматизм на зміну погоди.
Київський зоопарк також розмістив теплолюбних тварин у добре опалювальних приміщеннях. На території зоопарку є своя автономна котельня. Слони, зубри, коні, котячі, мавпи перебувають саме в тому температурному режимі, який їм найбільше підходить із точністю до градуса. Так що в цьому плані взимку їм навіть краще, аніж влітку — адже в літні місяці їм буває дуже жарко. «Морозостійкі» звірі залишаються на вулиці. Наприклад, верблюди нормально переносять навіть тридцятиградусний мороз. «У них свої інтереси — поїсти, — розказує директор по зоороботі Любов Коротка. — Зимою тварини отримують додатковий корм». Київські ведмеді не сплять, а тільки дрімають, прокидаючись для приймання чергової порції їжі.
А ось ялтинські ведмедиці Маша і Даша цієї зими не просто не заснули, а й народили ведмежат. «Один ведмідь впав у сплячку, інші четверо ні, а дві ведмедиці народили малюків, — розказує Олег Зубков, директор Ялтинського зоопарку «Казка», який уже по праву може іменуватися головним «зоологічним пологовим будинком» країни. — Верблюди і лами пристосовані до морозів, кенгуру й зебр теж випускаємо на прогулянки, тільки мавпи і кілька видів екзотичних птахів постійно сидять у приміщенні. Ніхто не хворіє, в усіх хороший імунітет. Морозів, щоправда, поки немає, на території зоопарку досі квітнуть троянди. Замерзне озеро, сховаємо ще лебедів. Павичі витримують до 27 градусів морозу». У «Казці» тварини взимку також отримують більше корму, а також теплі підстилки. Що ж до настрою вихованців зоопарку, то зимою він тільки покращується — прямо пропорційно зменшенню кількості відвідувачів. «Зараз тварини з величезною радістю спілкуються з працівниками зоопарку», — розказує Олег Зубков.
Так що за тварин можна не хвилюватися. Хіба що за бездомних вуличних котів і собак, чия проблема так і не вирішена, яких у мороз ніхто не сховає в тепле приміщення і не дасть додаткової порції.