Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Статистика як приклад ксенофобії

У Криму 2018 року збільшилася кількість обшуків, арештів і порушень прав на свободу, безпеку та особисту недоторканність, — експерти
25 січня, 11:46
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

За 2018 рік у Криму зафіксовано шість жертв окупаційного режиму, четверо з яких — кримські татари. Про це повідомили представники Кримськотатарського ресурсного центру та меджлісу під час презентації аналізу порушень прав людини в окупованому Криму за 2018 рік.

Член меджлісу кримськотатарського народу, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер БАРІЄВ і менеджер з комунікацій КРЦ Ельвір САГІРМАН наголосили, що проведення досліджень з питань порушень прав людини в Криму необхідне для об’єктивної оцінки ситуації, що склалась нині на півострові. Зокрема, це хороша доказова база того, що Росія регулярно й систематично порушує права людей у Криму, ігноруючи при цьому рішення Міжнародного суду ООН.

За результатами досліджень, минулого року на окупованому півострові представники окупаційної влади провели 92 обшуки, 75 з яких — у будинках представників корінних кримських татар. «Ця статистика — приклад ксенофобії до корінних жителів Криму. Більшість обшуків пов’язано з буцімто розповсюдженням активістами «матеріалів екстремістського характеру» в соцмережах або підозрами в участі у заборонених на території РФ організаціях. Часто силовики шукають заборонену літературу, зброю та наркотики», — прокоментував Барієв.

Відомо також про 128 випадків затримань і 152 допити, 93 з яких — стосовно кримських татар, а також 206 випадків арештів.

«Протягом року політв’язням неодноразово подовжували строки арешту. Минулого року було зафіксовано 66 випадків нових арештів і 141 випадок подовження строків перебування під вартою», — зазначив Ельвір Сагірман. Зокрема, зафіксовано 492 порушення права на справедливий суд, 50 етапувань та 57 випадків порушень права на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я. «Неодноразові порушення останнього зазначеного права зафіксовані у кримінальних провадженнях щодо Веджіє Кашки, українських і кримськотатарських активістів, зокрема також щодо Олега Сенцова, Володимира Балуха, які тривалий час голодували», — розповів Ескендер Барієв.

Загалом у звіті йдеться про «порушення прав на життя і свободу, безпеку та особисту недоторканність», порушення права на освіту, йдеться також про знищення культурної спадщини Криму під виглядом псевдореставрації Ханського палацу, зафіксовано випадки незаконної депортації з півострова й заподіяння шкоди екології, що спричинені масовою вирубкою рослин та чагарників. Зокрема, у звіті йдеться про незаконність з боку Російської Федерації проведення виборів президента Росії в Криму, а також будівництво Кримського моста, проведення заходів, спрямованих на підвищення іміджу РФ, наприклад просування слогану: «Росія — країна можливостей» тощо.

Звіт містить порівняльний аналіз порушення прав людини в Криму протягом 2017 та 2018 років. Так, 2018 року збільшилася кількість обшуків, арештів і порушень права на найвищий можливий рівень фізичного та психічного здоров’я. Щоправда, кількість затримань, допитів та випадків порушення права на справедливий суд дещо зменшилася.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати