Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Проєктанта аеропорту в Дніпрі поки не визначили

Держпідприємство вже оголосило нові торги, які мають завершитися наприкінці лютого
23 січня, 19:47

Державне підприємство «Фінінпро» скасувало тендер на проєктування злітно-посадкової смуги головного аеропорту Дніпропетровщини. Причина — недоліки в документації, поданій учасниками. На перемогу в торгах претендували чотири компанії. За висновками тендерного комітету під керівництвом «Фінінпро», вони не подали повного пакету необхідних документів. Держпідприємство вже оголосило нові торги, які мають завершитися наприкінці лютого.

Новий аеропорт у Дніпрі будуватимуть на умовах приватно-державного партнерства. У термінал інвестує компанія DCH харківського бізнесмена Олександра Ярославського. Злітно-посадкову смугу має збудувати держава: на будівництво уже надано чималі кошти — 1,2 млрд гривень. Коштами, які на роботи спрямовує Мінінфраструктури, розпоряджається державне підприємство «Фінінпро». Саме тому це ДП і проводить тендер на проєктувальника смуги. Роботи з будівництва летовища мають розпочатися вже цьогоріч. Завершити їх планують 2022-го. Напередодні в низці ЗМІ з’явилася інформація про те, що тендер на проєктування злітної смуги аеропорту Дніпра нібито «виграла фірма російського бізнесмена». Відповідно до тендерної документації, участь в аукціоні брали чотири компанії: «Прогрестех-Україна», «Альтіс-Констракшн», «Інститут Укрдорпроект» і «Південдіпрондіавіапром». Роботи мають бути виконані до 30 червня 2020 року. Як повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури, переможцем аукціону система вибрала «Прогрестех», оскільки ця компанія запропонувала найнижчу серед учасників ціну робіт, але повинна ще відбутися перевірка. «Після аукціону за процедурою починається перевірка тендерного комітету. Тендерний комітет вивчає пропозиції претендентів та подані документи. Це триватиме не менше, ніж п’ять робочих днів. Претендент може отримати відмову через виявлені недоліки в його тендерній пропозиції. Рішення про переможця тендера буде опубліковано на сайті Міністерства інфраструктури після його прийняття», — зазначили в пресслужбі.

У Дніпропетровській ОДА повідомлення у ЗМІ назвали дезінформацією. Про це йдеться в офіційній заяві на сайті адміністрації. «В інтернеті з’явилася інформація, що вже визначені проєктувальники злітно-посадкової смуги нового аеропорту в Дніпропетровській області. Мовляв, стратегічним для України об’єктом займатиметься компанія ТОВ «Прогресстех-Україна», — повідомляє пресслужба Дніпропетровської ОДА. Як пояснили в облдержадміністрації, це фейк як наслідок незнання автором публікації Закону «Про державні закупівлі»: система електронних держзакупівель ProZorro вибрала головним претендентом на перемогу цю фірму, оскільки вона за правилами аукціону запропонувала найнижчу серед учасників ціну робіт. Претендент може дістати відмову через виявлені в його тендерній пропозиції недоліків. А на перемогу в тендері буде претендувати наступна компанія — учасниця аукціону. «Жодна компанія, яка має проблеми з законом або не виконує умов тендерів, допущена до робіт не буде. Тому»зрада»скасовується», — роз’яснили в заяві. Дніпропетровська ОДА не організовує і не проводить тендерів, а виступає центром, який координує дії всіх учасників проєкту.

Аеропорт «Дніпропетровськ» розпочав роботу 1943 року і потребує модернізації. Термінал перебуває у приватній власності компанії «Дніпроавіа», злітно-посадкова смуга належить державі.

12 липня 2019 року під час першого візиту в Дніпро в статусі глави держави Володимир Зеленський пообіцяв допомогти з будівництвом аеропорту. «Ми зробимо і допоможемо вам. Кошти будуть, тому що ми розуміємо, що таке для міста-мільйонника аеропорт», — заявив він. Конкурс на розробку проєктної документації та її експертизу було оголошено 14 листопада, очікувана вартість робіт — 26,5 млн гривень з ПДВ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати