Про «методологію» «Дня»
Мені поталанило пізнати Школу журналістики газети «День» одразу у двох статусах – спочатку «школярем», а згодом у ролі лектора-доповідача. У своїх враженнях після першої зустрічі 11 років тому написав, що знайомство з «Днем» дає підстави оптимістичніше дивитися на українську журналістику загалом. А також – що сподіваюся на подальшу плідну співпрацю. Я щасливий, що моє бажання стало реальністю.
Наступні роки співтворчості з «Днем» стали свідченням, що журналістикою в Україні можна займатися з задоволенням і водночас гідністю. І саме Школу журналістики відкрила для мене двері в професію.
В нашій країні існує чимало різноманітних тренінгів та навчальних програм для медійників, але «День» займає абсолютно унікальну, не схожу на інших, нішу. Коли Школа журналістики ще відбувалася в очному форматі, завдяки уважним і вимогливим наставникам учасники могли відточувати практичні навички зі створення різноманітного журналістського контенту. Однак найважливішим завжди було інше.
«День» пропонує альтернативну перспективу – інший погляд на соціально-політичні та культурні процеси в нашій країні. Про це свідчать теми, що їх піднімає видання, і автори, які беруть на себе місію розкривати ці теми для аудиторії. Систематичність, широкий контекст, глобальна картина подій, чіткі й непорушні цінності – те, що завжди вирізняло «День» і те, чого так не вистачає сьогодні українській журналістиці. Завдяки Школі журналістики студенти, майбутні медійники, мають унікальну нагоду познайомитися з «методологією» «Дня» і зануритися в картину світу, яку плекає видання та його головний редактор Лариса Івшина. Протягом років свого існування Школа журналістики стала справжнім інтелектуальним осередком, довкола якого гуртуються професіонали зі спільними цінностями та інтересами.
І я вдячний кожній особі та інституції, завдяки яким, попри всі обставини, живе середовище Школи журналістики журналістики «Дня» продовжує розвиватися!
Роман Гривінський
Author
Роман ГривінськийРубрика
День України