Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Повеневий апокаліпсис

Протягом тижня Буковину затоплює втретє
30 червня, 00:00

Учора, у вівторок, у Чернівцях терміново відмінили прес-конференцію Михайла Папієва, присвячену підсумкам ста днів його роботи на посаді голови Чернівецької облдержадміністрації. Не до звітів. Уночі на 29 червня область зазнала нового, третього протягом останнього тижня, удару стихії. Він був найбільшим. Якщо першу цьогорічну повінь спровокували дощі, які йшли три дні поспіль, то минулої ночі місячна норма опадів подекуди випала за кілька годин. — Зливи та шквальний вітер наробили біди в семи районах Чернівецької області, — каже начальник Управління з надзвичайних ситуацій Чернівецької ОДА Анатолій Дудка. — Внаслідок нового підйому води в річках підтоплено 3 тис. 650 житлових будинків (два із них цілком зруйновано), 37 об’єктів соціальної сфери. Вода залила 7 тис. 579 присадибних ділянок та 2 тис. 314 криниць, зруйнувала три дамби ставків. Зруйновано шість мостів. Відключено від газопостачання чотири населені пункти, знеструмлено — 183. Дві трагедії сталися ввечері 28 червня у Герцаївському районі області. В одному із сіл велика вода змила разом із літньою кухнею 80-літню жінку, а в другому — знесла з дороги дев’ятирічного хлопчика, який вертався додому, повідомили у Герцаївській РДА.

Запобігаючи трагедіям, рятувальники працювали протягом цілої ночі. Вони евакуйовували людей із затоплених будинків. Тимчасово відселено 2 тис. 437 осіб, з них 285 дітей, врятовано 963 особи.

Внаслідок перезволоження ѓрунту на території області активізувалися зсуви. Як старі — в Чернівцях, де зсув загрожує міжнародній залізничній колії сполученням «Україна — Балкани», у селі Костинці Сторожинецького району, так і нові. Так, на одній з вулиць обласного центру утворилося провалля: його цілком перекрили для руху транспорту. Більшість території Буковини є зсувонебезпечною, тому це може бути лише початком процесу, застерігає начальник філії ВАТ «Геотехнічний інститут» Василь Полевецький.

Наразі людям більше дошкуляє затоплення. Подекуди будинки стоять у воді цілий тиждень.

— Наші хати по вікна у воді від минулої середи і вже почали руйнуватися, — каже мешканка передгірного містечка Вашківці Марія Вірста. — Довелося двічі перекривати дорогу державного значення, доки на нас звернули увагу.

— У нас аналогічна ситуація, — скаржиться мешканець селища Лужани, що неподалік Чернівців, Степан Маланчук. — Подвір’я цілком затоплене: до траси добираюся на човні. Відвідний канал від малої річки Совиці мали збудувати давно, вже розробляли проект, але до справи руки не дійшли. Тепер терміново роблять прокоп, та він не встигає відвести воду, бо з неба знову ллє.

Люди скаржаться, що, крім стихії, в завданих збитках значною мірою винна безгосподарність. Малі річки та відвідні канали занедбані, а створені ще за радянських часів стави для акумуляції поверхневого стоку, давно не використовують за призначенням. Ці гідрологічні споруди роздали орендарям, які вирощують у них рибу. Помножили проблеми наслідки ліквідації позаторішньої повені. З невідомої наразі причини, наприклад, тимчасовий міст у селі Маршинці збудували дуже низьким: майже над самою водою. У результаті навіть незначний підйом води в річці Прут затоплює міст. Він спрацьовує як дамба, і вода йде на село. Аналогічна ситуація в інших районах Буковини. Оскільки впоратися з масштабним лихом області забракло сили, на допомогу прибули підрозділи МНС із сусідніх регіонів. Тим паче, що синоптики знову прогнозують сильні зливи.

Чернівецька облдержадміністрація відкрила благодійний рахунок, на який можна переказувати кошти для постраждалих від повені.

Його реквізити: Одержувач: Головне фінансове управління Чернівецької облдержадміністрації. № рахунку: 37123034000015. Код ЄДРПОУ: 02317304. Назва банку одержувача: ГУДКУ в Чернівецькій області МФО: 856135 Обов’язкова примітка: «Для допомоги потерпілим унаслідок повені в Чернівецькій області».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати