Пішов із життя Віталій Розстальний
Сценічне мистецтво України зазнало тяжкої втрати — на 70 му році пішов із життя провідний майстер Національного академічного театру ім. Iвана Франка, народний артист України, лауреат Театральної премії ім. Сергія Данченка Віталій Григорович РОЗСТАЛЬНИЙ.
В.Г. Розстальний народився 27 грудня 1936 року в селі Рейментарівка Чернігівської області. 1963 року закінчив Київський державний інститут театрального та кіномистецтва ім. I. Карпенка-Карого. З 1963 по 1978 роки працював у Львівському академічному драматичному театрі ім. М. Заньковецької. З 1978 року Віталій Розстальний працював на сцені Національного академічного драматичного театру ім. I. Франка. Кожна робота митця була ніби народжена самим життям, настільки він був переконливим, правдивим, щирим, істинно народним. Його Воєвода в «Мазепі» Ю. Словацького полонив силою темпераменту й відвертістю приреченого кохання, страждав у пошуках правди й гинув у вирі революції боцман Кобза із «Загибелі ескадри» О. Корнійчука. Глибоко трагічним став його Микола Струг із «Зимового вечора» М. Старицького. Кожною виставою «Майстер і Маргарита» за твором М. Булгакова підіймався на Голгофу совісті Понтій Пілат — образ, який був квінтесенцією й творчості актора, і його власної особистості.
I в той же час В.Г. Розстальний завжди вільно почував себе в комедійному жанрі: Зевс в «Енеїді» за I. Котляревським, Бонавентура в «Ста тисячах», Макар Барильченко в «Суєті» I. Карпенка-Карого, Хлопов у «Ревізорі» Миколи Гоголя. Це були гранично народні, соковиті образи, позначені невичерпним народним гумором, самоіронією.
Протягом багатьох років В.Г. Розстальний плідно співпрацював із національним радіомовленням. Ним були записані численні фондові радіовистави, передачі за кращими зразками національної спадщини. Талант і колосальна працездатність актора неодноразово привертали увагу кінематографістів. У послужному списку В.Г. Розстального чимало цікавих, неповторних образів, які були створені на найрізноманітніших студіях України та Росії.
Для кожного, хто бачив В.Г. Розстального на сцені, чув його голос по радіо, зустрічався в житті, його ім’я назавжди залишиться символом невичерпності, життєдайності, людяності української нації...
Світла пам’ять колезі, другу, творчому побратиму.
За дорученням колективу: Михайло ЗАХАРЕВИЧ, генеральний директор театру, народний артист України, Богдан СТУПКА художній керівник, народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка
Випуск газети №:
№56, (2006)Рубрика
День України