Коротко / УКРАЇНА
Київрада та кримський парламент сформували постійні комісії
Кримські депутати сформували постійні комісії Верховної Ради Криму, і тепер парламент автономії повноцінно може взятися до роботи. Усього сформовані склади 12 постійних комісій. Відповідно до регламенту роботи Верховної Ради Криму, до складу постійних комісій може входити не менше восьми і не більше п’ятнадцяти депутатів. Кожен депутат зобов’язаний входити до складу постійної комісії і може входити одночасно до складу кількох комісій. Претендентів працювати в деяких комісіях було більше норми, тому щодо кандидатур довелося провести рейтингове голосуванням. Зокрема, найбільше депутатів хотіли працювати в постійних комісіях парламенту з правових питань; з питань економічної, бюджетно-фінансової і податкової політики; з аграрних і земельних питань; із зовнішньоекономічних зв’язків, торгівлі та підприємництва; з питань місцевого самоврядування й адміністративно-територіальних питань.
Також учора на пленарному засіданні визначилася з комісіями і Київська міська рада. Депутати створили 16 постійних комісій і затвердили їх персональний склад. Керівництво в комісіях розділилося таким чином: по три комісії — у фракції Партії регіонів України, блоку «Наша Україна» і Блоку Юлії Тимошенко; по дві — в Народного блоку Литвина і блоку Віталія Кличка «Пора — ПРП»; по одній — у Соцпартії, блоку «Громадянський актив Києва» і Блоку Леоніда Черновецького.
Туристи постраждали через верблюда
Автобус із російськими й українськими туристами попав у ДТП по дорозі з Каїра до Шарм-ель-Шейха через те, що водій намагався уникнути зіткнення з верблюдом, повідомили вчора російські ЗМІ. Аварія сталася біля міста Абу Рудейс. Постраждало 12 громадян Росії й 8 українців, усі вони були госпіталізовані. Після огляду в лікарні залишається одна росіянка зі струсом мозку. Як повідомляється, причиною ДТП став верблюд, який несподівано вийшов на шосе перед автобусом. Щоб уникнути зіткнення, водій різко вивернув кермо й автобус перекинувся.
Юрію Костенку запропонували очолити РНБО
Голова Української народної партії (УНП) Юрій Костенко підтвердив інформацію про те, що формально отримав пропозицію очолити Раду національної безпеки й оборони України, повідомляє korrespondent.net. Водночас, як передає слова лідера УНП прес-секретар Івано-Франківської обласної організації партії Оксана Гузинець-Мудрик, Юрій Іванович не жалкуватиме, якщо ця посада потрапить під «політичний розмін». Юрій Костенко також висловив думку, що «Наша Україна» місії так званої президентської партії не виконала. «Ми програли на цих виборах до Верховної Ради тактично, але ми виграли стратегію — стратегію розвитку в Україні української політичної сили. Тому що без такої політичної сили, як Українська народна партія, ніколи держава не буде ні українською, ні європейською, ні, власне кажучи, демократичною», — зазначив Костенко. За його словами, саме ці питання він обговорював із Президентом України Віктором Ющенком одразу після виборів. «Я сказав Президенту, що хочу почути від вас, шановний пане Президенте, як ви збираєтеся реалізувати свою програму та на які сили Ви спиратиметеся в реалізації цієї програми, коли на парламентських виборах лише Український народний блок Костенка і Плюща говорив те, про що Ви говорите на трибунах, — про українську Україну, про європейську Україну, про те, що членство в НАТО — це національна безпека України та пріоритет №1 у системі національної безпеки. Я не чув такої позиції ні від лідерів «Нашої України», ні від БЮТ, ні від інших політичних сил. І Президент визнав, що я правий», — наголосив лідер УНП.
Мандри дворічного хлопчика завершилися благополучно
Майже весь день минулого понеділка тривали пошуки у Черняхівському районі на Житомирщині маленького Дмитрика Бойка з села Новопіль, якого загубили в лісі мати і дідусь, відправившись на пошуки грибів і ягід. Хлопчик заснув на візку, а коли прокинувся, то рідних поруч не було. І він помандрував лісом. Повернувшись до візка і не побачивши Дмитрика, рідні спочатку шукали його самі і лише через деякий час повідомили міліцію. За сигналом тривоги, повідомила «День» співробітник Центру громадських зв’язків Управління МВС в області Алла Ващенко, на пошуки був задіяний весь особовий склад райвідділу МВС, прибув також загін iз 60 військовослужбовців внутрішніх військ i курсантів Житомирського училища професійної підготовки працівників міліції. Пошуки очолив заступник начальника УМВС Валерій Марчевський. На заклик міліції прийшли на допомогу й жителі навколишніх сіл, працівники місцевих лісництв. Загалом хлопчика шукали близько 300 чоловік. Перевіривши всі можливі напрямки, вийшли на його слід, який по відбитку взуття впізнала мати, але ніхто не розраховував, що дворічний малюк може пройти більше нiж 2—3 кілометри. І лише проти ночі, коли починався дощ, у 8 кілометрах від місця зникнення його знайшов житель села Ялинівка Віктор Мороз — хлопець забрів у маленьке болото і з черевиком у руці обмірковував, як звідти вибратися. Навряд чи варто описувати радість матері та її вдячність людям, що допомогли розшукати сина, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Кіно із Землі Обітованої
Від сьогодні протягом чотирьох днів у Київському будинку кінематографістів — дуже незвичний гість: ізраїльське кіно. Про кінематографію цієї держави ми знаємо дуже мало Тож, вочевидь, ця акція приверне увагу кіноманів. Тим паче, що програму склали досить різні картини. 15 червня покажуть драму «Трагедії Ніни» (режисер Шабі Габизон), 16 — молодіжну романтичну комедію «До кінця світу й ліворуч» (реж. Аві Нешер), 17 — пригодницький бойовик «Операція «Йонатан» (реж. Менахем Голан), 18 — мелодраму «Зірки Шломо» (реж. Шемі Зарін) і кримінальну драму «Під слідством» (реж. Марек Розенбаум). Слід зазначити, що це — одна з найбільш розлогих кіноімпрез Ізраїлю за останні роки, повідомляє Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День».
Випуск газети №:
№95, (2006)Рубрика
День України