Коротко / УКРАЇНА
Львівські фонтани «одягли» у вишиванки
У Львові на День незалежності Студентське братство Держуніверситету ім. Івана Франка провело фестиваль вишиванок. На центральній вулиці міста святкувати День незалежності України в національних вишиваних строях вийшли десятки тисяч львів’ян різного віку. В оригінальний спосіб прикрасили й місто. До цієї події у Львові фігури античних богів Адоніса, Діани, Нептуна та Амфітріти, що прикрашають фонтани на центральній площі міста, «одягли» в українські вишиванки.
Японські шахи — в Рівному
У Рівному завершився відкритий чемпіонат із сьоги. Позмагатися у майстерності гри в японські шахи до міста приїхали інтелектуали з Мінська, Санкт-Петербурга та Києва. Серед учасників були як ті, кому вже за п’ятдесят, так і школярі, котрим виповнилося по вісім років. І найстарші, і наймолодші могли помірятися силами під час загального турніру. Тим часом у Європі в сьоги грають лише дорослі. Вважається, що для дітей японські шахи — забавка надто складна. «Міжнародний турнір із такої екзотичної гри, як сьоги, для Рівного став традицією, проходить він за підтримки посольства Японії в Україні і Українсько-японського центру. Річ у тім, що Рівне вважається одним із провідних центрів Європи з гри в японські шахи. Саме тут свого часу відбувся найбільший у Європі турнір, який зібрав понад сто учасників, — коментує Володимир Качановський, керівник гуртка Школи інтелектуальних ігор. — Цьогоріч переможців чемпіонату ми визначали у декількох категоріях. Кращим у бліц-турнірі став рівнянин Андрій Палій. Він же посів перше місце серед гравців до 18-ти років. Переможцем у категорії до 12-ти років став Максим Малишевський. Перше місце серед жінок посіла Вікторія Ряснянська з Києва, а в загальному турнірі переміг Віктор Шевчук». Тетяна КУШНІРУК, Рівне.
У Києві з’явився найбільший годинник із квітів
До Дня незалежності комунальне підприємство «Київзеленбуд» установило квітковий годинник на схилі вулиці Інститутської біля Майдану незалежності, повідомляє УНІАН. Загальний діаметр годинника, виконаного у вигляді соняшника, становить 19,5 метра, діаметр циферблата — 16,5 метра. Для створення годинника використано 25 тис. квітів і близько 30 вантажівок землі. Квіткова композиція складена з вересу, бегоній, хризантеми, колеусу та каланхое. Дизайн годинника розроблений за мотивами картин українського художника Леоніда Андрієвського. Годинник показує реальний час за рахунок електронного механізму, зібраного на замовлення «Київзеленбуду». Як зауважують у підприємстві, годинниковий механізм, подарований Києву в 2007 році мерією Единбурга, не підійшов за розміром, тому новий механізм було зроблено в Києві. Довжина хвилинної стрілки годинника — сім метрів, а секундної — чотири метри. Годинник буде працювати тільки в теплу пору року, а на зиму стрілки планується знімати.
Випуск газети №:
№149, (2009)Рубрика
День України