Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Халатність чи земельний дерибан?

60% проектів рішень міської ради Кропивницького містять корупційні ризики
15 листопада, 11:19
ФОТО KR-RADA.GOV.UA

Про це та інше стало відомо в ході антикорупційного моніторингу, який Асоціація політичних наук проводить уже майже дев’ять місяців. Аналітики АПН ґрунтовно вивчили і проаналізували всі проекти рішень міської ради та виконавчого комітету, які були оприлюднені на офіційному сайті в період із 1 до 31 жовтня.

«Щодо проектів рішень, які винесені на розгляд виконкому, то тут ми спостерігаємо тенденцію до покращення ситуації. Уже котрий місяць відсоток проектів, які не проходять наш антикорупційний моніторинг, невпинно знижується. У жовтні з 57 проектів рішень лише 11 отримали негативний висновок від наших експертів. А це — 19%. Звісно, ситуація не ідеальна, і нам є до чого прагнути. Левову частку наших претензій становлять ті рішення, в яких не міститься додатка, на який у цьому ж проекті рішення посилаються, таких рішень п’ять», — зазначає аналітик проекту Юлія БОЧАРОВА-ТУЗ.

Є серед проектів рішень виконкому і такі, які викликають подив. Так, у рішенні № 646 ідеться про початок опалювального сезону, а саме про дату — 22 жовтня. Але проект було оприлюднено лише 25(!) жовтня... Якщо ж забути про логіку і керуватись лише Законом, то ухвалено такий проект може бути не раніше, ніж 21 листопада, після того як мине передбачений законодавством термін, 20 робочих днів на громадське обговорення... Чи ухвалення рішення відбудеться заднім числом?

Ситуація з проектами рішень міської ради викликає, радше, занепокоєння. Так, із 128 рішень аж 77 отримали негативний висновок антикорупційної експертизи.

«60% проектів рішень міської ради провалилися на нашому моніторингу. Це величезний відсоток. Фактично ми можемо заявляти про те, що більшість проектів рішень містять корупційну складову і загрожують нормальному розвитку міста. Із цих 77 проектів 71 пов’язані з земельними питаннями. Є рішення, в яких не прописані умови передавання землі в постійне користування чи довгострокову оренду. В більшості проектів відсутні договори, на які посилаються. Тобто ми стаємо свідками ситуації, коли громадяни міста не можуть зрозуміти, чому і на яких умовах хтось отримує комунальну землю», — коментує ситуацію Дмитро СІНЧЕНКО, голова Асоціації політичних наук.

Експерти АПН підготували лист на ім’я Уповноваженого з прав людини і звернення до міської ради Кропивницького. Є надія, що всі корупційні ризики будуть усунені з проектів рішень до їх прийняття.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати