Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Iндекс чиновницького заспокоєння

розрахований для України за критеріями країн, що розвиваються
13 липня, 00:00

Учора презентація глобального та національних звітів пройшла одночасно в 174 країнах. Щоправда, у національний звіт України наполохані через падіння рейтингу України чиновники зажадали внести певні корективи. Звинувативши експертів ООН у неточності, вони настояли на перегляді деяких показників, і прогрес у національному розвитку було засвідчено переходом з 104-го на 91-ше місце (до речі, за останні 4 роки Україна перемістилася на «знову відвойоване» 91-ше місце з 54-го). Тепер наступною країною після України став Узбекистан. Перед нами — Шрі- Ланка (в якій з перервами йде громадянська війна. — Ред. ).

«Було змінено критерії розрахунку, — коментує ситуацію Микола Томенко, директор Інституту політики, котрий готував додатковий звіт про показники політичного розвитку в Україні, — просто «індекс бідності» для України стали розраховувати за заниженими соціально-економічними показниками, що дало можливість «обігнати» деякі латино-американські й африканські країни. Тобто до України були застосовані методи розрахунків, які застосовуються до країн, що розвиваються».

Рейтинг України, за словами заступника начальника Держкомстату Наталі Власенко, піднявся і за рахунок високих показників письменності дорослого населення. Хоча це аж ніяк не заслуга діючої влади. Водночас, вказується у глобальному звіті, на 2,5 року поменшала середня тривалість життя. Більш аніж у 2 рази з 1993 року поменшав реальний ВВП на душу населення: з $5010 до $2230. Населення України скоротилося з 52 244 000 чоловік до 50 499 900 — головним чином через високу смертність, еміграцію та зниження народжуваності до 1,1 дитини в середньому на одну жінку.

ДО РЕЧI

У суботу до реанімаційного відділення Хмельницької міської дитячої лікарні було госпіталізовано п'ятьох хлопчиків (наймолодшому три роки, найстаршому шість). «Про цей випадок я доповів у Київ», — повідомив кореспондентові «Дня» оперативний черговий Штабу цивільної оборони та з надзвичайних ситуацій Олександр Малієвський. З'ясувалося, що один із хлопчиків знайшов на смітнику якісь пігулки — проковтнув кілька сам, а решту чесно поділив між чотирма іншими. Невдовзі всі знепритомніли. «Стан одного з найменших пацієнтів дуже тяжкий, та не втрачаємо надії, що вдасться повернути до життя всіх», — сказали «Дню» вранці 12 липня у реанім.аційному відділенні. Пояснили, що діти наковталися пігулок, якi різко знижують кров'яний тиск. Встановлено, що препарат називається фінігідіном. І ще відомо, що наразі, поки комунальники вивезуть iз подвір'їв сміття, бомжі, діти, пенсіонери зроблять ретельну «ревізію»? Отож міській владі, мабуть, доведеться публічно звернутися до городян, аби не виносили зі сміттям те, що може зашкодити здоров'ю «ревізорів», старих і малих.

Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День»
Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати