Дослідники воєнної історії допомагають захисникам України
Засновники громадської організації Центр військово-історичних досліджень «Memento bellum» з Ужгорода упродовж кількох років поспіль провели величезний обсяг дослідницьких, наукових та опоряджувальних робіт на меморіальних об’єктах Першої світової війни на території Закарпатської та Івано-Франківської областей України, у Польщі, Словаччині, Словенії, взяли участь у міжнародних наукових конференціях, видали низку книг у яких повернули із забуття імена тисяч полеглих воїнів, віднайшли та впорядкували місця поховань вояків різних армій.
З початком широкомасштабного рашистського вторгнення в Україну дослідники воєнної історії включилися у загальнонаціональний волонтерський рух – у співпраці зі своїми закордонними колегами з Польщі, Словаччини та США ввезли і передали для нинішніх захисників України медичне обладнання, ліки, засоби індивідуального захисту, а також інші необхідні на фронті щодня речі. Зокрема, для потреб Мукачівського військового шпиталю передано новий сучасний мобільний рентген-апарат.
Гуманітарна допомога надана також ужгородським лікарням: сучасний наркозний апарат та ендовідеоларінгоскоп для анестезіологічної служби; УЗД-апарат, операційні лампи і столи та багато інших потрібних медичних матеріалів для хірургічної служби.
У середині березня дослідники передали в Ужгороді представникам батальйону Української Добровольчої Армії (УДА), яка воює біля Бахмута, підготовлене для бойових умов повнопривідне авто Toyota та «напакували» його медикаментами. Воїн УДА, який раніше уже перебував в Ужгороді на лікуванні та реабілітації від бойового поранення, щиро подякував за допомогу і запевнив, що хлопці скористають авто за прямим призначенням – люто битимуть з нього ненависну русню.
Незважаючи на реальні труднощі воєнного стану свою багатогранну дослідницьку та волонтерську діяльність волонтери «Memento bellum» продовжуватимуть і надалі.
Василь Ільницький, Ужгород.
Фото надані автором
Author
Василь ІльницькийРубрика
День України