Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Блок живлення якості життя»

Випускниці Літньої школи журналістики-2018 про газету «День» і її роль у власному становленні
03 грудня, 19:23

Літня школа журналістики — особливий проєкт «Дня». Уже понад сімнадцять років вона об’єднує навколо себе активну, спраглу до знань молодь, яка часто виростала на публікаціях нашої газети. Зустрічі з Надзвичайними і Повноважними Послами з багатьох країн світу, відомими політиками, науковцями, громадськими та культурними діячами, а ще поїздки Україною, екскурсії — усе для того, аби літньошколярі могли здійснити «квантовий стрибок» на своєму інтелектуальному шляху. І, як розповіли випускниці 2018 року, «День» суттєво змінив їхні життя. Анастасія тепер працює у редакції газети, Яна стала студенткою магістерської програми завдяки гранту, про який розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс під час візиту до «Дня», а газетні статті про «soft power» Андріани переросли у заснування, разом з командою однодумців, Української школи культурної дипломатії.

«ГАЗЕТІ ДОВІРЯЮТЬ СВОЇ ДУМКИ, СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ НАЙКРАЩІ»

Андріана БIЛА, випускниця Літньої школи журналістики-2018

Газета «День» — це, мені здається, запорука здорового глузду в нашому суспільстві, або ж, принаймні, його часткової присутності. Газета «День» — це один із символів України. Це саме той інформаційний носій, який усім тим, що вміщує в собі — від політики й дипломатії до освіти, культури, екології — виховує українську ідеологію. Я іноді читаю і роздумую над тим, що Україні бракує при всій її різнорідності, мозаїчності, різноманітності політичної нації, і саме газета «День» допоки існує, потроху виховує цю монолітну, свідому українську політичну націю.

Мені «День» імпонує своїм консерватизмом, вишуканістю і стилем. Газета «День» — це ознака, як на мене, хоч якоїсь стабільності в постійно турбулентній Україні. Газета — це концентрат всього найдобірнішого, магніт еліти.

Кілька років тому я закінчила Літню школу журналістики «Дня». А тепер майже щодня пожинаю щедрі плоди цієї великої можливості. Я працюю із дуже поважними та інтелектуальними людьми. І коли чую від одного з найкращих українських дипломатів про те, що його стаття, його дослідження має бути опубліковане саме в газеті «День», то розумію той небачений рівень цього видання. Газеті довіряють свої думки, свої досягнення найкращі.

Можу сказати, що газета «День» — це, на сьогодні, видання номер один в Україні у сфері культурної дипломатії. Саме тут починався і мій шлях, мої перші статті про міждержавне значення культури, про глобальну роль «м’якої сили». Ці публікації — це вже історія, за допомогою якої можна прогнозувати, розробляти стратегії майбутнього.

«День» — це, безумовно, якісна аналітика. Саме тут, до речі, я познайомилася із найкращими журналістами-міжнародниками та політичними аналітиками. Саме газеті «День» я завдячую своїми першими розмовами та інтерв’ю із найкращими ґуру іноземної дипломатії — Романом Ващуком та Марюсом Януконісом.

Завдяки інтелектуальному вишколу газети «День» я нещодавно мала змогу стати стажеркою і попрацювати в комунікаційній команді віцепрем’єр-міністерки з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, спільно з іншими надпотужними інтелектуалами заснувати Українську школу культурної дипломатії, втілювати безліч освітніх і культурно-дипломатичних ідей.

Звісно, все залежить від власних зусиль, але «День» — це середовище, яке наче постійно присутнє з тобою, яке визначає високу планку, рівень, пробу, дистанцію, з яких ти вже не сходиш — якої б сфери не торкався.

Моя невимовна особиста вдячність наставниці багатьох поколінь української еліти — пані Ларисі Олексіївні Івшиній, найкращому журналісту-міжнароднику Миколі Сіруку, аналітику Івану Капсамуну, Ользі Харченко та всій команді глибоких і самовідданих людей.

«КЛАСИКА В СВІТІ МЕТАМОДЕРНУ»

Анастасія КОРОЛЬ, випускниця Літньої школи журналістики-2018, помічниця заступника головного редактора «Дня»

Професійні сходинки часом даються легко, а часом це здається шляхом Сізіфа. Сумніватись у собі так природно, коли і віку, і досвіду ти не маєш достатньо, не можеш скласти оцінку своїм здобуткам...

Я ще з того покоління студентів спеціальності «061 журналістика», що вступали до університету за результатами не тільки ЗНО, а й творчого конкурсу. І таке вступне випробування в Донецькому національному університеті імені Василя Стуса у 2017 р., як і багато років до того, проводили у формі конференції. Тобто майбутні студенти мали послухати спікера, поставити питання, якщо потрібно, і написати звіт з пресконференції, прямо таки не виходячи з аудиторії.

Три роки тому в аудиторії моєї майбутньої альма-матер за катедрою стояла Олеся Шуткевич, кореспондентка газети «День» у Вінниці. І це все змінило.

Вона розповідала, звісно ж, про газету, у якій працювала. Про україноцентризм, принципи роботи, ініціативи, фотоконкурс, книги і, ясна річ, Літню школу журналістики газети «День». Думаю, це був найважчий звіт з конференції в моєму житті, проте це того вартувало...

За три роки в якості студентів вишу-переселенця ми бачили різне: часом проблеми і несприйняття, а часом можливості, про які не втомлювались розповідати викладачі. Однією з таких була Літня школа «Дня».

Я пам’ятаю, як у мої вісімнадцять після першого курсу в мене розбігалися слова в голові, коли я сідала заповнювати анкету на відбір у цю школу. І як я страшенно хвилювалась, коли чекала дзвінка про результати відбору.

Проте мене обрали, без справжнього досвіду чи вагомих фахових здобутків, у той день в мене повірили, як не вірила в себе я.

Нині за моїми плечима є досвід роботи в медіа і не одне стажування, але саме ЛШЖ «Дня» я згадую найчастіше. Хтось може зауважити, що газета це артефакт з минулого й сучасній молоді не цікаво не те, що читати, а й працювати в класичній друкованій пресі. І щодо багатьох газет я можу погодитись, але не щодо «Дня».

Для мене дорога в журналістику почалась саме з редакції цієї щоденної друкованої газети. І це був місяць перенасичений зустрічами з політиками, громадськими діячами, митцями, що сиділи перед 14-ма дівчатами-учасницями школи й говорили про надважливі справи й тенденції в країні, без найменшої зневаги чи фамільярності. Адже насамперед ЛШЖ газети «День» дає тобі, хоча б на місяць, звання журналіста, вартого поваги, що в мої вісімнадцять було б майже неможливо за інших обставин. А ще за цей місяць ти усвідомлюєш, що твої знання куці, але ти так багато хочеш дізнатись про те, як працює ця країна, а може, і не тільки ця.

ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Переді мною три роки тому ніби відслонили завісу того ремесла, до якого я прагнула. А ще за цей місяць я знайшла справжніх подруг серед, тепер уже, моїх колег.

Насичений інформацією п’ятничний номер, що пахне свіжим друком і новим папером на 32 шпальти, може здатись для когось не надто сучасним атрибутом в моїх руках, але це тільки на перший погляд людини, що ніколи не занурювалась у тексти авторів «Дня». Звісно, в цьому виданні є певний консерватизм, але це не про страх втратити зрозумілий ґрунт під ногами, це прагнення у 2020 р. принести найкращі традиції журналістики в купі з новими віяннями. Для мене «День» — це класика у світі метамодерну, що вчить скрупульозності журналіста й читача.

Як би моє життя склалось без газети «День»? Гадки не маю, але рада, що саме тут почалось формування мене як журналістки. А за два роки пошуків себе в галузі я знову опинилась на порозі знайомої редакції, і хоч досі щодня вчусь, але нині я теж частина «Дня».

«БІБЛІОТЕКА «Дня» — ЦЕ «SOFT POWER» УКРАЇНСЬКОЇ СУСПІЛЬСТВА»

Яна ХРОМ’ЯК, випускниця Літньої школи журналістики-2018

Кожен прагне жити в гармонії з собою, достатку та ... (пропоную на місці крапок визначити свій пріоритет, аби не зводити індивідуальність до загальностей). Але головне — маленькі складові, що допомагають перенести свої диванні мрії в реальність, сконструювати «якісне» життя навколо себе. Для мене атрибути якості криються в уважності до деталей та повазі до себе: їжа (духовна і фізична), активність (соціальна та спортивна), збагачення (розумове та фінансове). На моє переконання, усе, що ми споживаємо відображає рівень нашого життя.

Мені важливо оточувати себе духовними наставниками та особливими цілями. Це напряму перегукується з вибором два роки тому стати літньошколяркою газети «День». Так, безсумнівно, це було одне з найкращих рішень у житті. Можливість «доторкнутися» до взірців дала мені набагато більше, аніж просто мотивацію бути суспільно корисною. Той 2018 рік став поворотним для мого професійного становлення, що задав на моїй осі координат початок відліку й одиниці масштабу, де кожному дійсному числу (у моєму випадку зусиллям) відповідає певна точка (у мене подія). Один з таких поїнтів — порада від Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Марюса Януконіса про Литовський державний грант для українців-магістрантів. Тоді завдяки ЛШЖ, зрозумівши власні професійні прагнення, задала вектор на 2020 для навчання в Литві за програмою «Дипломатія і міжнародні зв’язки». І ніби ще нещодавно за різної погоди й окрасу дерев протягом шести місяців, починаючи з засніжених, боролася за грант, а вже зараз інші, литовські дерева і книга з теорії міжнародних відносин бринять тонесеньким ностальгічним відголоском до поворотного 2018-го.

Так, для мене газета «День» вже давно не просто засіб масової інформації, а ціла інституція, додатковий університет, що проводить багатогранну діяльність для пробудження національної свідомості, виховання патріотизму, навчання критичного мислення, підвищення рівня загальної культури в суспільстві, заклику до самодисципліни. А ще — один із показників якості мого життя, адже: «Ми — те, що споживаємо».

Та діяльність, яку добровільно взяв на себе колектив редакції «Дня», має велике значення для формування молодої еліти, і я не виняток. Зізнаюся, часто звертаюся до статей газети як довідника і порадника з подій у світі та в Україні. За цей семестр навчання кільканадцять разів за озброєння для дослідницьких матеріалів брала статті «Дня», що надихали мене до науки ще більше.

Одна з моїх актуальних тем міжнародного фронту — роль жінки. Хвала, і тут газета дала мені власних взірців. Один з таких — Лариса Олексіївна Івшина; талановита людина, журналіст, філософ, що невпинно доводить — жінка нарівні з чоловіком, а часто навіть краще, може бачити проблеми суспільства та суттєво впливати на їх висвітлення і вирішення.

За що я ще ціную газету «День» — за Бібліотеку. Серія книг «Дня» помітно вирізняється своєю увагою до історії нашої держави, що віддзеркалює як висоти історичної творчості, так і ярмо сусідської деспотичності. Перечитала більшу частину книг, адже вони — зразок якості, що відповідає моїм принципам, а найголовніше, тому що Бібліотека «Дня» — це «soft power» української суспільства, протидія інформаційній війні, доказ справжнього українського зерна самобутності. Мені приємно знати, що книги газети «День» читають і на моїй малій батьківщині — Закарпатті. Сприяє поповненню місцевих бібліотек ще одна неймовірна жінка, депутат Закарпатської обласної ради, меценат та людина зі щирою душею — Ірина Олександрівна Мацепура. Поширення книг та газет «Дня» має велику соціально конструктивну роль, адже є багато спраглих якісної літератури, зокрема моя сім’я, що також має передплату видань. Зізнаюся, я здебільшого послуговуюсь електронними версіями статей, а англомовна версія дає змогу ділитися лідерською літературою, що вже давно стала національним брендом.

Я щиро поважаю колектив газети за вміння просто й доступно подати найскладніше, адже це знімає вікові обмеження, що дозволяє формувати свідомість, популяризувати культуру та історію, відстоювати своє. Газета для мене — це ніби блок живлення якості життя, щоденний інформаційний продукт, платформа розвитку на постійній основі. Впевнена, що знайшла своє мірило якості.

Залишилося всього два тижні, щоб передплатити та отримувати газету «День» з січня по грудень 2021 року.


Нагадуємо — передплату можна оформити:

1. За «Каталогом видань України» у відділеннях поштового зв’язку, в операційних залах поштамтів; індекс 40659 — «День» п’ятниця-субота;

2. На сайті ДП «Преса» www.presa.ua, телефони (044) 249-50-45;

3. На сайті АТ «Укрпошта» www.ukrposhta.ua

4. Через передплатні агенції

ТОВ «Передплатна агенція «KSS»,

телефон (044) 585-80-80

ТОВ «АС-Медіа», телефон (044) 353-88-16

ТОВ «ПресЦентр, телефон (044) 537-02-45

5. Електронна версія газети:

https://smartpress.com.ua/tovar-2021-den-ukr-online...

https://smartpress.com.ua/tovar-2021-den-ros-online...

https://www.pressreader.com/ukraine/den-ukrainian/

https://journals.ua/

6. Вигідна цінова пропозиція на 2021 рік від редакції для наших постійних передплатників!

Завітайте в наш Інтернет-магазин https://day.kyiv.ua/uk/catalog/peredplatiti-gazetu

Або звертайтеся до редакції. Адреса: 03115, Київ-115, пр-т Перемоги, 121-Д

Вiддiл реалiзацiї газети — тел./факс (044) 303-96-23

E-mail: [email protected]

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати