Час виносити сміт тя
Як боротися з бездіяльністю жеківВесна — пора не лише романтичних звершень, але й доволі прозаїчних тягот. Зокрема, з таненням снігу виникає купа сміття, що вимагає негайного прибирання. На даний момент у Києві проходить місячник з приведення до порядку столиці. Але «проліски», на жаль, не єдина «брудна» проблема міста. На даний момент воно нараховує понад 50 несанкціонованих сміттєзвалищ — іноді їх влаштовують самі мешканці, іноді до такої біди призводить бездіяльність жеку. Днями до «Дня» звернулася читачка, з двору якої сміття не вивозилося вже кілька місяців. А «День», в свою чергу, звернувся до управління з благоустрою і зовнішнього дизайну міста КМДА, щоб дізнатися, як же діяти мешканцям у такій ситуації.
«Є постійно діючий диспетчерський пункт, — повідомив кореспонденту «Дня» заступник начальника управління Геннадій Давидов. — Там будь- який киянин може повідомити про якісь недоліки у зовнішньому вигляді міста: чи то не вивезене сміття, чи то виламані двері в під’їзд. На жаль, не всі кияни знають про цей пункт». Телефон, за яким можливо вдасться вирішити всі свої проблеми — 289 70 33.Диспетчер записує усі дзвінки, і на ранковій планерці інспектору повідомляється, які «гарячі точки» він має відвідати. Вже на місці інспектор вирішує, на чиї плечі буде покладено завдання — якщо з ситуацією не може впоратися жек, нею може зайнятися або районна адміністрація, або управління готельного і комунального господарства, або житлокомунхоз. У будь-якому разi, як запевнили «День» у КМДА, проблему буде вирішено. Головне — додзвонитися й повідомити. Щодня до управління надходить близько 17 таких викликів. Вищеза значені 50 несанкціонованих звалищ, як і традиційне весняне сміття, обіцяють прибрати до травневих свят.
Звалище на вулиці Приозерній, про яке повідомила читачка «Дня», на прохання кореспондента включили до списку на розгляд. Будемо сподіватися, що найближчим часом муки мешканців припиняться. Стосовно ж жеку — там, як виявилося, не бачать проблеми. «Так, є невелике звалище, — філософськи констатували працівники житлово-експлуатаційної контори. — Ми по можливостi вивозимо звідти сміття. Скільки виходить за раз забрати — стільки й вивозимо. Завтра знову будемо вивозити. Чому з’явилося звалище? Контейнер зламався. Та й взагалі, мешканці багато сміття викидають. Ми вивозимо, а вони знов накидають — і побутового, і будівельного».
Сміття — дійсно відносно нова проблема в нашому суспільстві. «Раніше для того, щоб купити кефіру, ви брали з собою порожню пляшку, без якої кефір не давали, — розповідає керівник всеукраїнської екологічної громадської організації «Жива планета» Світлана Берзіна. — І кульків у нас було дуже мало, один кульок з написом «пепсі-кола» ставав щастям на все життя, з ними навіть до школи ходили». Макулатура здавалася, здавався лом... Загалом, відходів було значно менше. Тепер же, коли з’явилося безліч різних упаковок, щодня середньостатистична сім’я виробляє мішок сміття. Причому сміття різношерстого, і для урегулювання цієї проблеми в Україні ще не створена нормативно-правова база, не кажучи вже про те, що досі не налаштувалися на новий лад працівники комунальних служб. Але прибирання сміття безпосередньо з двору — лише половина проблеми. У нашій країні не існує жодного сміттєпереробного заводу. В одному з районів Києва минулого року на грант проводили експеримент, пiд час якого мешканцям давали різнокольорові мішки, в якi вони мали сортувати своє сміття. Кияни зі своїм завданням впоралися, але різнокольорові мішки все одно забирала одна й та сама машина...