Зимова «веселка»

Сніжна та морозна зима цього року дивує українців новими оптичними ефектами

Вранці, 16 лютого, фотокореспондент «Дня» зафіксував незвичне явище – світлову дугу та стовп на небі, схожі на веселку. Виявляється, це – гало, оптичне явище, що виникає внаслідок заломлення та відбиття світла в льодяних кристалах. Відомо близько 90 його різновидів. Більшість із них зустрічається в країнах із суворим кліматом.

Як ідеться у відкритих джерелах, в Україні гало можна спостерігати 70-120 разів на рік, але переважно у вигляді малопомітного явища. Яскраве і добре помітне гало з'являється 10-20 разів на рік. Поява гало часто свідчить про зміни в погоді – похолодання чи прихід вологих атмосферних фронтів.

Саме про похолодання попереджають українців в Укргідрометцентрі. Так, у прогнозі погоди до 18 лютого ідеться, що у найближчі дві доби температура вночі сягатиме 15-22° морозу, на півночі Лівобережжя до 26° морозу, вдень 6-13° морозу; на Закарпатті, Прикапатті та у південній частині країни вночі 7-14°, вдень 0-8° морозу; 18 лютого в Україні деяке послаблення морозів.

Тож кутаймось у шарфики та рукавиці і спостерігаймо за небом. Хтозна, може, і вам пощастить упіймати свою зимову «веселку».