У Львові відбулась традиційна Хода звіздарів

Традиційно, 8 січня, у Львові відбувається фестиваль «Спалах різдвяної звізди». Це одним із найвидовищніших та найяскравіших різдвяних заходів міста. Під час цього фестивалю пройшла «Хода звіздарів».

Святкова колона звіздарів сформувалась біля храму Пресвятої Євхаристії і після благословення отця пройшла до шопки на пл. Ринок до Ратуші. Тут колядників зустрів та пригостив пампухами міський голова Львова Андрій Садовий.

«Сьогодні до Львова прибули найкращі звізди не лише з України, а з цілого світу. Тому ми вітаємо весь добрий світ, всіх добрих людей у Львові. Бажаємо вам радості, щоб ви несли цю добру звістку про народження Ісуса Христа, щоб весь світ торжествував і радів цій події. Христос ся рождає! Славімо Його!», - привітав звіздарів Андрій Садовий.

Цьогоріч зіркову колекцію фестивалю поповнили 6 новостворених звізд, оздоблених за зразками народного майстра Володимира Шагало. Унікальні розписи видатного майстра подарувала організаторам родина Шагало, заручившись обіцянкою, що ці ескізи будуть використані для оформлення різдвяних звізд. З цією метою у Музеї народної архітектури та побуту у Львові ім. Климентія Шептицького був організований майстер-клас звіздарства, на якому на створених звіздах засяяли ескізи майстра Володимира Шагало.

Під час ходи люди колядували, а музичний супровід їм забезпечували троїсті музики та трембітарі. Закінчилася хода біля головної ялинки міста на площі перед Оперним театром.