У Києві та Львові запрацювали центри масової вакцинації

У Києві та Львові у суботу, 29 травня, запрацювали перші в Україні центри масової вакцинації. Щовихідних там щеплюватимуть від ковіду тих, хто записався через застосунок Дія.

Так, у столиці центр вакцинації облаштували у Міжнародному виставковому центрі поблизу станції метро Лівобережна.

"Щеплення там робитимуть вакциною китайського виробництва CoronaVac. Вакцину можуть отримати кияни, які записалися на щеплення у додатку Дія. Їм має надійти дзвінок або смс-повідомлення з вказанням дати та часу проведення процедури", - йдеться у повідомленні Суспільного.

За словами директорки Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентини Гінзбург, на території комплексу площею приблизно шість тисяч квадратних метрів працюватиме 20 вакцинальних бригад. Кожна з них може вакцинувати щонайменше сто осіб.

Гінзбург повідомила, що всього зателефонували восьми тисячам громадян, які залишили заявки у застосунку Дія, з пропозицією прийти на щеплення. З цієї кількості близько 800 осіб уже отримали дозу антикоронавірусного препарату, ще 560 осіб погодилися прийти на щеплення цими вихідними. Кандидатів на щеплення обирають згідно з рекомендаціями МОЗ.

За спостереженнями кореспондентів Суспільного, зранку до МВЦ на щеплення прийшло понад сто людей. Вони вишикувалися в чергу перед входом до приміщення.

Медпрацівниця Марія Головчук розповіла, що вакцина CoronaVac зберігається у спеціальних сумках-холодильниках. За день 29 травня лише в одному пункті вакцинації планується прищепити сто осіб. Надалі кількість щеплень залежатиме від кількості охочих. Центр вакцинації працюватиме з 10:00 до 18:00. Паралельно щеплення проводять в амбулаторіях сімейної медицини.

«Процедура дуже проста: після реєстрації та огляду лікаря пацієнт підходить до маніпуляційного столу, де буде проведено щеплення від коронавірусу», — розповіла медпрацівниця.

Одразу після вакцинації людей відправляють у пункти очікування, де за ними пів години спостерігатимуть лікарі, а потім їм видають довідку про вакцинацію.

Також сьогодні відкриється центр вакцинації у Львові — його облаштували на стадіоні Арена Львів. Там теж робитимуть щеплення препаратом CoronaVac.

Як зазначає ЗахідНЕТ, у Львові з 15:00 до 19:00 вакцинуватимуть осіб, записаних через Дію, першочергово старших 60 років. Також із 10:00 до 15:00 додатково вакцинуватимуть працівників ІТ-сфери, які ще не встигли зробити щеплення.

До Арени Львів запустять спеціальні безплатні автобуси, які курсуватимуть із площі Петрушевича.

Відзавтра центр масової вакцинації запрацює і в Одесі. Його відкриють на стадіоні Одеської юракадемії. Щеплення так само робитимуть препаратом Coronavac.