У Києві пройшла презентація книги "Талант і гра: українські актори театру і кіно"

3 червня о 17.00 у Київському Будинку Кіно (Блакитна вітальня) пройшла презентація двох книг авторів редакції журналу «Кіно-Театр», які вийшли друком на початку 2021 року. Подія присвячена 80-річчю Івана Миколайчука.

«Талант і гра: українські актори театру і кіно» – це 28 творчих портретів українських акторів театру і кіно. Серед них як наші сучасники (Анатолій Хостікоєв, Ада Роговцева, Богдан Бенюк, Ахтем Сеітаблаєв, Лариса Кадочнікова, Ірма Вітовська), так і актори, яких вже з нами немає (Богдан Ступка, Леонід Биков, Іван Миколайчук, Борислав Брондуков). Автори – Лариса Брюховецька та Вікторія Котенок – проаналізували їхні найвизначніші ролі, індивідуальний стиль, а деякі портрети доповнили безпосередніми бесідами з ними. Книга присвячена пам’яті Івана Миколайчука з нагоди 80-річчя. Книжка видана за підтримки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської держадміністрації). Її тираж - 300 примірників - поповнив фонди бібліотек міста Києва.

Дивлячись улюблений фільм, ми часто не здогадуємось про те, які бар’єри доводилося долати митцям, аби фільм вийшов таким, як його задумували. У книзі «Таємна історія фільмів. Пам’ять документів» Лариси Брюховецької, завдяки архівним документам, можна потрапити у 1960 – 1970-ті роки і пізнати атмосферу кіностудії ім. О. Довженка, яку формував директор Василь Цвіркунов. Автор описує реакцію кіноспільноти на тодішні фільми, перипетії довкола написання і захисту сценаріїв, заборони показу вже знятих стрічок. Книжка проілюстрована кадрами та робочими моментами з фільмів і доносить дух часу, коли Київська студія творила шедеври, визнані далеко за межами України.

На презентації бажаючі могли придбати книги.