Сотні лампадок запалили у Львові в пам'ять про невинно вбитих ворогом українців

Учора вечором у Львові на площі перед пам'ятником Тарасу Шевченку відбулася загальноміська акція «Світло пам’яті». Представників усіх релігійних конфесій у пам'ять про невинно вбитих українців, що загинули від рук російських окупантів відслужили панахиду.

«Сьогодні Бог плаче в кожному з нас, бо Україна – це ми, Україна – це сотні наших невинно убієнних братів і сестер. Сьогодні вони лежать на українській землі. Не «в», а «на» українській землі. Не поховані, а убиті, закатовані. Тому ми зібралися під відкритим небом, щоб з'єднатися з небом і душами невинних жертв російської агресії. Над ними не було кому плакати, не було кому співати жалобних пісень, не було кому їх поховати… Сьогодні ми – церква, зібрана в ім'я Ісуса Христа, просимо у Господа Бога, щоб прийняв їхні душі і обійняв після тяжких митей страждання і болю. І якщо світ не хоче тримати над нами небо, то ми будемо просити їх – які вже є у вічності», - відзначив капелан Львівської міської ради отець Павло Дроздяк.

Після панахиди усі присутні запалили сотні лампадок. Їх виклали у формі контурів кордону України.

«Якою б сильною не була темрява, світло її перемагає. Зараз є багато сумнівів, зневіри, питань – чому? Ісус теж питав на хресті: «Боже, чому ти Мене покинув?». Бог нас не покинув. Україна зараз йде свою пасхальну дорогу. Його катують у наших містах, Його брутально вкидають до гробу. Та це дає нам надію і певність, що саме тут Він воскресне. Бо ще не було такого, щоб після страсної п'ятниці не настав Великдень. Наша любов переможе смерть. Ми сьогодні запалюємо світло, пам’ятаємо про покійних і зігріваємо теплом тих, хто за ними сумує», – наголосив єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ Володимир Груца.