Скульптурна візитівка Львова

У Національному музеї ім. Андрея Шептицького відкрили виставку Івана Самотоса

Дев’ятий десяток народний художник України Іван Самотос розміняв персональною виставкою у Національному музеї, що на проспекті Свободи, 20.

В експозиції – скульптурні зображення історичних особистостей – Володимира Великого, княгині Ольги, Івана Пінзеля, Івана Виговського, Івана Мазепи, Богдана Хмельницького та Степана Бандери і наших сучасників – зокрема, видатного історика Ярослава Дашкевича, академіка-музейника Бориса Возницького, народного художника України  Любомира Медведя, професора мистецтвознавства Романа Яціва, Шевченківських лауреатів фотомайстра Василя Пилип’юка та скляних справ майстра Андрія Бокотея … Творчість ювіляра представлена у п’яти залах музею, і це творчий доробок мистця за майже півстоліття.

На персональній виставці у Національному музею до 80-ліття від дня народження Іван Самотос вперше представив свій живопис, відтак продемонстрував, що вже тривалий час захоплюється малярством, зокрема пейзажним та портретним жанрами…

Ювіляр – випускник (1959 р.) Львівського інституту прикладного і декоративного мистецтва (тепер – Львівська академія мистецтв), учень Івана Васильовича Севери. Вже 50 років викладає в Альма-матер. Почесний академік Національної академії мистецтв України, професор.  Автор понад 120 пам’ятників і пам’ятних знаків, понад 110 станкових композицій портретного жанру та об’ємно-просторових композицій, а також творів станкового малярства, начерків та ескізної графіки. «Обдарований, інтелектуал із тонким гумором», – говорять колеги про професора Самотоса. І додають, що Іван Михайлович – своєрідна мистецька індивідуальність з особливим складом мислення, оригінальною логікою оцінки явищ дійсності та мистецьких проблем, особистість, яка посідає чільне місце серед визнаних сьогодні українських митців та громадських діячів незалежної України і своєю творчою спадщиною зробила великий внесок у скарбницю українського образотворчого мистецтва.