Прекрасна осіння подорож

У четвер відкривається виставка «АРТ- ВОЯЖ. Суми»

Сумчани та гості міста побачать творчість художників різних мистецьких шкіл – закарпатської, київської, кримської, львівської, одеської, харківської. Ось деякі прізвища, які зацікавлять поціновувачів мистецтва, – Бровді Іван, Волошинов Олег, Єржиковський Олег, Колесник Борис Опанасович, Лоза Адольф Іванович, Мірошниченко Павло Петрович, Толочко Віктор, Сельський Роман, сестри Яблонські Тетяна та Олена…

«AРТ ВОЯЖ» - проєкт з мандрівними виставками, який розпочався у 2010 з виставки у Національному Музеї  Грузії в Тбілісі. Зараз твори із фонду Першого приватного Музею сучасного мистецтва України знову вирушають у мандри і цього разу до міста Суми у гостинне приміщення Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького. Отже, це проєкт Першого приватного Музею сучасного мистецтва України, фундатором якого є меценат Сергій Цюпко. Колекція музею – а це орієнтовно 6 тисяч унікальних – вважається однією з найбільш повних і репрезентативних зібрань українського живопису, графіки, скульптури та декоративно-ужиткового мистецтва ХХ-ХХІ століть.

Нагадаємо, приватна колекція, яку Сергій Цюпко почав формувати ще тридцять років тому, отримала музейний статус, і 17 червня 2005 року Музей сучасного мистецтва України  відкрив свої двері відвідувачам. Ця подія стала поштовхом у спрямуванні курсу на поповнення творами сучасних митців, у прагненні до відображення регіонального розмаїття мистецьких шкіл. У фокусі зацікавлень і погляд на спадщину, що впливає на художній контекст сьогодення, на витоки сучасного формотворення.

Мета зрозуміла – представити музейну збірку, акцентуючи увагу на яскравих творчих особистостях різних шкіл живопису, що увійшли як у колекцію, так і в загальномистецький  сучасний контекст.

Сумський музей було засновано Н. Онацьким, і зараз у ньому експонуються і зберігаються витвори вітчизняного та зарубіжного мистецтва ХVІ – ХХІ ст., а основу складають твори, зібрані київським меценатом Оскаром Гансеном. На виставці відвідувачі побачать 30 відібраних робіт визначних майстрів.

Ця виставка порадує відвідувачів своїм позитивом, яскравістю кольорів, різноманітністю сюжетів… Подарує можливість споглядати за людськими емоціями, насолоджуватися незвичайними формами… Це так потрібно усім у часи, коли посмішка, сум, чи тривога ховається під медичною маскою і заважає бути собою, жити звичайним життям. Саме зараз цінуємо все щоденне, що колись не помічалось, а нині милує око, надихає жити у любові і щасті. Представлені твори – дещиця робіт з колекції Першого приватного музею сучасного мистецтва України. Сподіваємося, перегляд дасть глядачу уявлення про музейні скарби і надихне на відвідання у Києві. Додасть інформації і  загальний каталог «Білий альбом», журнали і каталоги з проєкту «Мистецька мапа».

Колекція музею в постійному русі – вона доповнюється новими експонатами, реставрується, оновлюється. «АРТ ВОЯЖ» мандрує. Час вимагає рух не припиняти!

Виставка в Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького (за адресою Покровська площа,1) триватиме з 2 вересня по 4 жовтня 2021 р. Музей працює з 10.00 до 17.00 кожного дня, крім п’ятниці. Музей відкрито для усіх охочих за умови дотримання заходів безпеки, які встановлені чинними нормами поведінки у громадських місцях.

Посилання на ролик виставки