Подорожуй у метро з... Енеєм!

Проект столичної підземки і Національного художнього музею відкриє тисячам людей нове про легендарну поему

Поїздка в метро раптом може виявитися пізнавальною, навіть захопливою. Наприклад, якщо ви потрапите у потяг «Енеїда», який упродовж наступних двох місяців курсуватиме синьою гілкою столичної підземки. Цей потяг познайомить пасажирів із візуальною історією однойменної поеми Івана Котляревського. Про ініціативу повідомили в Національному художньому музеї України. Це — перший спільний проект Київського метрополітену та НХМУ.

Із 50 інформаційних постерів, розміщених у вагонах, пасажири дізнаються про ключові художні інтерпретації «Енеїди» та контекст їхнього створення. Ця ініціатива є сателітом міждисциплінарного проекту «Енеїда», створеного у співпраці з арт-центром Павла Гудімова «Я Галерея» і за підтримки Фонду родини Загорій, що триває в Національному художньому музеї до 29 жовтня. Як розповідають в НХМУ, виставка акумулювала близько 200 визначних артефактів, які стосуються візуальних образів поеми Івана Котляревського. Експонати надали приватні колекціонери та 11 музеїв України.

Організатори переконані: «Історія «Енеїди» — першого літературного твору, написаного новою українською мовою, одночасно вплітається у головні віхи формування української культури й безпосередньо пов’язана з історичними умовами, в яких постала ідея української держави. Тому так важливо для цього креативного проекту вийти за межі музею і познайомити мільйони пасажирів метрополітену з визначною пам’яткою нашої історії та культури».