Називати речі своїми іменами

У Львові відкрили виставку, присвячену журналістам, які розповідають про війну

На площі Ринок у Львові, відкрилась виставка «Call the War а War: російські злочини проти медіа в Україні з 24 лютого, 2022». Проєкт покликаний розповісти про журналістів та журналісток, які загинули, опинились у полоні або зазнали переслідувань внаслідок повномасштабної війни, яку росія розв'язала проти України.

«Наша виставка називається «Називайте війну війною» і для нас, журналістів, медіаекспертів, правозахисників вона має дві головні цілі. З одного боку, це жест нашої солідарності з усіма тими колегами, які продовжують працювати і розповідати правду про війну росії проти України, не зважаючи на небезпеку для їх власного життя. З іншого боку, ми хочемо сьогодні закликати всіх міжнародних журналістів пам’ятати про значення слів і називати війну саме війною, а не кризою, конфліктом чи військовою операцією», – наголосили організатори.

Зазначимо, що з 24 лютого під час війни в Україні загинуло 5 журналістів, ще 9 отримали поранення, 1 зник безвісти та 2 перебуває в полоні (за інформацією Інституту масової інформації станом на 28 березня). Окрім того, правозахисні організації продовжують фіксувати випадки викрадень, погроз і катувань журналістів, які висвітлюють злочини російських окупантів у нашій державі. Ці методи агресора нагадують дії росії на тимчасово окупованих територіях України на сході та в Криму, де після 2014 року зникли всі незалежні медіа, а журналісти та журналістки, які наважувалися говорити правду, опинялись у полоні або в російських в'язницях.

Виставка буде доступна на площі Ринок до 4 квітня.