Музичне «дякую»

У столичному військовому шпиталі відбувся концерт вдячності медикам, що борються з ковідом

Сьогодні, 3 вересня, на зеленій галявині Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» упродовж години тривав незвичайний концерт. Це захід вдячності лікарям, котрі зараз допомагають країні та світові приборкати пандемію ковіду та інші глобальні виклики.

Концерт симфонічного оркестру «Київ-Класик» відбувся у рамках міжнародного проєкту «Музична подяка лікарям (за підтримки ВООЗ та ЮНЕСКО)». Глядачами концерту були лікарі, медсестри та пацієнти шпиталю.  Автор проєкту – Герман Макаренко, народний артист України, артист ЮНЕСКО в ім’я миру. А серед виконавців концерту – підполковник медичної служби Оксана Белозьорова, медична сестра Алла Павлюкова, радниця начальника центру з гендерних питань Ольга Добровольська.

Ось така музично-медична колаборація! Захід у військовому шпиталі можна вважати генеральною репетицією перед майбутнім великим концертом, що відбудеться  за підтримки ВООЗ та Українського культурного фонду у Національній опері України. Концерт-презентація відбудеться 16 вересня. Глядацьку залу заповнять саме українські медики. Створений у підсумку аудіовізуальний продукт буде розміщено на онлайн-платформі у вільному доступі, його побачать лікарі усього світу, повідомляють організатори.

«Символічно, що великий міжнародний проєкт подяки лікарям світу, які мужньо протистоять таким глобальним викликам як пандемія COVID-19, ми розпочинаємо з концерту саме для українських військових медиків. Адже військові лікарі завжди на передовій боротьби з найскладнішими загрозами, відстоюють життя наших військових, і ми прагнемо висловити солідарність, свою шану та вдячність мовою музики», - зазначив маестро Герман Макаренко.

У свою чергу заступник генерального директора ЮНЕСКО Едуард Фірмін Матоко розповідав раніше, що створений аудіовізуальний контент в рамках проєкту стане частиною глобального руху «Resili Art», започаткованого ЮНЕСКО. До слова, гала-концерт у Національній опері має на меті об’єднати композиторів та виконавців з Франції, Туреччини, України та Китаю. Для глядачів готують кілька прем’єр українських та зарубіжних композиторів, що готувалися спеціально для проєкту. Також до події долучаться артисти ЮНЕСКО з багатьох країн – хтось у форматі онлайн, хтось – офлайн (нагадує на перебіг інших подій та заходів у нинішніх карантинних умовах).

Тож сьогодні своє музичне «дякую» медикам сказали артисти. Черга і кожного з нас оцінити за заслугами роботу лікарів, котрі півтора року живуть і працюють у режимі пандемії.