Магноліям – війна не завада

У столичному ботсаду розцвітають квітучі дерева – за своїм розкладом та правилами

Торік милуватися цвітінням весняних квітів та дерев заважав карантин, а тепер – війна. Хоча прогулянки у масках зараз видаються таким маленьким випробуванням у порівнянні з тим, через що зараз проходить країна. Та є правила й порядки, котрі не можуть порушити навіть бойові дії. Природа живе своїм життям. Так, йому зараз теж заважає війна, але у більшості випадків правила цвітіння, зростання, озеленення та дзижчання – перемагають.

Нашому фотокореспонденту днями пощастило втрапити до Ботанічного саду імені академіка Фоміна. Сад – майже безлюдний, але зі своїм шармом. Саме зараз тут почали розцвітати магнолії. Традиційний час їхнього цвітіння – початок квітня. Тож уже за правилами природи.

Спочатку розпускаються білі квіти, згодом – рожеві та червоні. Відомо, що магнолії у Києві почали висаджувати ще у 1905 році. У ботсаду Фоміна сад магнолій з’явився у 1976 році на території близько двох гектарів. На ділянці росте близько півтори сотні цих деревець. Є серед них і старожил. Це 80-річна магнолія, яку привезли до столиці з Німеччини.

Ще один сад магнолій є у Національному ботанічному саду ім. М. Гришка, однак найбільшу колекцію цих квітучих дерев має саме ботсад Фоміна. На жаль, зараз не той час, аби в садах та парках були натовпи відвідувачів, як у мирні дні. Але давайте сприймати знаки природи, котра не зраджує своїм неписаним законам, як хорошу звістку. Ми неодмінно повернемося до попереднього життя. В Україні буде мир! Обов’язково! Наберімося трішки терпіння.